«Повинен бути комплексний план»: Зеленський пояснив, якою буде мобілізація у 2024 році

«Повинен бути комплексний план»: Зеленський пояснив, якою буде мобілізація у 2024 році

Під час пресконференції президент України Володимир Зеленський повідомив, що питання мобілізації у 2024 році досить чутливе та потребує підготовки комплексного плану. Зеленський зазначив, що військові пропонують мобілізувати у наступному році додаткових 450-500 тис. людей.
Про це він заявив під час прямої трансляції. При цьому президент зауважив, що значна кількість військових наразі заслуговують на демобілізацію, тому їх потрібно замінювати.

«По-перше, це все-таки питання нашим військовим. Вони звернулися на Ставці щодо мобілізації, питання чутливе. Вони звернулися, щодо захисту нашої держави й потенційних контрнаступальних дій та запропонували мобілізувати додаткових 450-500 тис. людей – це дуже серйозна цифра, я сказав, що мені треба більше аргументів, щоб підтримувати напрямок. Це питання людей, справедливості, обороноздатності й фінансів. Мені потрібна конкретика, що буде з мільйонною армією України», – заявив президент.


"Повинен бути комплексний план": Зеленський пояснив, якою буде мобілізація у 2024 році

Також президент зазначив, що не менш важливим є питання ротації військових та питання відпусток, яке також має розглянути військове керівництво.

«Що буде з тими хлопцями, які там, у нас є питання ротаційні, є питання відпусток. Повинен бути комплексний план. Вони почали працювати над цим планом. Я поки що не побачив там демобілізації, хоча це питання номер один. Ми не можемо втратити найсміливіших людей, їх моральний стан», – зазначив Зеленський.Це та інші питання будуть виноситися на засідання Ставки, зазначив президент, де підготують комплексний план, а надалі відповідні рішення та зміни до законодавства прийматимуть у Верховній Раді.

«Мобілізація у такому форматі буде коштувати додаткових 500 млрд гривень… Тому я хотів би розуміння від прем’єр-міністра, від міністра фінансів – а звідки гроші?» – зауважив президент.

Залиште свій коментар


Loading...