Голова Європейської ради зауважив, що сьогоднішні дії Росії можна описати словом «варварство». Мішель пригадав, як декілька місяців тому відвідав Бородянку.


Він наголосив, що там російські військові вчинили справжні звірства. Це – воєнні злочини, злочини проти людства. Винних необхідно судити. Мішель заявив, що збору доказів цих злочинів всіляко сприяють.

Голова Європейської ради пригадав, як 2 роки тому Антоніу Гуттереш – генсек ООН – закликав зупинити насильство у світі: на полі бою та в оселях. Водночас зараз всі чують, що Росія використовує сексуальне насилля як знаряддя війни. Це – тактика катувань, терору та приниження. Ганебні дії у ганебній війні, зауважив Мішель.


Потрібно, аби порушників судили. Кожен винний має відповісти за свої дії.

Війна змусила мільйони людей залишити свої домівки й шукати притулку в інших країнах. Мішель розповів, що зустрівся з багатьма українцями. ЄС має надавати їм усю необхідну допомогу.


Голова Європейської ради зауважив, що уважно вислухав усе, що сказали представники різних країн під час засідання Радбезу ООН. Він додав: ЄС працює над тим, аби викорінити торгівлю людьми та дати змогу усім, хто рятується від війни, почуватися у безпеці.

Мішель звернувся до Небензі

Мішель під час своєї промови звернувся до Небензі. Він закликав говорити чесно. Кремль використовує постачання продовольства як ракету-невидимку проти країн, які розвиваються. Драматичні наслідки війни, яку розв’язала Росія, розходяться по цілому світу.

Голова Європейської ради наголосив: Росія – єдина, хто несе відповідальність за продовольчу кризу у світі. Це очевидно, попри кампанію з дезінформації, яку активно проводить Кремль.

Мішель зауважив, що бачив це на власні очі під час візиту до Одеси. Мільйони тонн пшениці – заблоковані у морських контейнерах на суднах. Це відбувається через російські військові кораблі в акваторії Чорного моря та удари Росії по українській транспортній інфраструктурі.

Росія веде варварську війну

Російські танки, бомби, міни заважають Україні провести посівну та зібрати врожай. Росія також завдає удари по зерносховищах та розкрадає зерно. При цьому Кремль намагається звинуватити інших у власних діях. Мішель назвав таку поведінку боягузством та пропагандою.

Він заявив, що Чорне море необхідно розблокувати. Потрібно негайно відкрити морські маршрути для експорту зерна з України.

Тисячі українців – вбиті. Численні українські міста – зруйновані. Це – війна. Це – варварська війна, яку веде постійний член Радбезу ООН,
– наголосив Мішель.

Він додав, що Євросоюз й надалі підтримуватиме Україну. Тим часом тиск на Росію – продовжуватимуть. Мішель наголосив: ця війна – не проти однієї країни, а проти усього, що створювали роками.

Окрім того, під час свого виступу Мішель запропонував Небензі вийти. Голова Європейської ради зауважив, що, можливо, постпреду Росії буде легше не слухати правду.

Реакція Кислиці

Представник України в ООН Сергій Кислиця повідомив, що Небензя власне й втік ще під час виступу Мішеля. Він додав: «ще ніколи нерви так не підводили путінського посланця».