Полювання на «вагнерівців» – виживуть одиниці: що відбувається з «елітними» найманцями в Україні

Полювання на «вагнерівців» – виживуть одиниці: що відбувається з «елітними» найманцями в Україні

Ряди російської так званої приватної військової компанії «Вагнер» («Ліга»), контрольованої ГРУ, за останні дні ще більше порідшали. Як виявилося, досвід «роботи» в гарячих точках найманцям не надто допоміг, а з HIMARS тягатися марно. По краю вже ходить і куратор «музикантів» Євген Пригожин, який раніше намагався більше триматися в тіні.


Докладніше про те, що змінилося і чому шанси вижити у «вагнерівців» почали наближатися до нуля, – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

«Музиканти» перетворилися на «оркестр Кобзона»


За час повномасштабного вторгнення Росії в Україну ПВК «Вагнер» зазнала великих втрат. Як визнають серед найманців, такої кількості «двохсотих» не було в жодній «місії» в інших гарячих точках світу.

Першим холодним душем для «вагнерівців» виявилися бої на Київщині, проте найсерйозніші втрати сталися все ж таки на Донбасі.


 

 


З аудіоперехоплень СБУ та інформації Головного управління розвідки МО стало відомо про загибель «елітних» найманців, які раніше пройшли Сирію. Але, як вони самі раніше зізнавалися, ті «відрядження» виявилися квіточками.

З появою у ЗСУ нового, високоточного озброєння життя російських окупантів узагалі перетворилося на пекло. За ювелірною роботою українських захисників по складах боєприпасів та скупченням військової техніки противника зараз спостерігає весь світ. Однак однією з важливих цілей для знищення звичайно є і «жива сила».

«Вагнерівці» вже скоїли в Україні безліч воєнних злочинів, і зупинити їх –  означає запобігти новим. Одним із таких успіхів стала операція з ліквідації бази найманців в окупованій Попасній (Луганська область). Удари (імовірно, з HIMARS) відправили на той світ велику кількість «вагнерівців».

Особисту інформацію найманців завжди ретельно приховують, як і точну кількість втрат. Однак 16 серпня до мережі потрапили дані про загибель у Попасній російського пропагандиста, адміна великого Telegram-каналу «вагнерівців» із позивним «Бєлий» («500»). За ним окупанти влаштували справжній плач.

Ліквідований найманець.

За інформацією джерел OBOZREVATEL, «Бєлий» був добре відомий серед найманців і сам брав участь у війні проти українців. Однак його шлях безславно закінчився.

Багато хто сподівався, що серед «вантажу 200» опиниться і «куратор» ПВК Євген Пригожин, але він раптово «ожив».

Удар по штабу "вагнерівців" у Попасній.

Пригожин на «розтяжці»

Те, що Пригожин за кілька днів до знищення бази «вагнерівців» у Попасній засвітився на ній (на фото російського пропагандиста), одразу викликало багато чуток і припущень.

У те, що обережний і диявольськи хитрий бізнесмен міг припуститися помилки та ризикувати власним життям, важко було вірити. Проте на фото воєнкору РІА ФАН (яке, до речі, належить Пригожину) «кухар Путіна» явно позує. Причому на інших знімках добре видно будівлю з табличкою –  тобто місце перебування можна «пробити» за кілька хвилин.

Пригожин у Попасній за кілька днів до удару по базі.
"Вагнерівці" у Попасній.

У тому, що «кухар Путіна» залишиться живим, – практично не було сумнівів. Справді, безглуздо було припускати, що Пригожин залишиться у засвіченому місці після гучної публікації. Питання лише в тому, навіщо організували такий «засвіт»?

Співрозмовники OBOZREVATEL у спецслужбах припускають, що «куратор» ПВК планував інсценувати свою смерть. На думку офіцера, на це «кухар» мав причини.

Напередодні повномасштабного вторгнення РФ Євген Пригожин був у дуже напружених стосунках із керівництвом РФ: зокрема і з міністром оборони Шойгу, і з адміністрацією президента. Але відправлення «вагнерівців» в Україну трохи знизило розпал – правда, на якийсь час.

Новий дзвіночок для Пригожина пролунав у середині липня, коли російський суд заарештував ведучих кількох Telegram-каналів, зокрема підконтрольних особисто «кухареві» –  причому за отримання замовлень з України та шантаж.

Враховуючи, що в РФ тільки за слово «мир» можуть кинути у в’язницю, то контакти з українцями, не кажучи вже про «роботу» на них, узагалі вважатимуть зрадою. Саме після цієї «підстави» Пригожин кинувся у нове турне російськими колоніями вербувати найманців у ПВК – укотре доводячи Путіну свою відданість.

Ще один «привіт» мільярдеру 28 липня 2022 року передав уже Держдепартамент СШАзовнішньополітичне відомство запропонувало 10 млн доларів за інформацію, яка дасть змогу виявити втручання у вибори у Штатах.

Американцям потрібні дані, що дозволяють ідентифікувати або встановити місцеперебування іноземних фізичних чи юридичних осіб, які беруть участь або брали участь у втручанні у вибори, а також інформація, яка дасть змогу запобігти такому втручанню.

У Держдепі зробили акцент на особливий інтерес саме до Євгена Пригожина та його «Агентства інтернет-досліджень» (IRA).

Повідомлення Держдепартаменту США

«Сказати, що Пригожин злякався, – навряд чи, але вжив запобіжних заходів. На якийсь час виїхав із Росії на окуповану частину Донбасу, щоб «героїчно загинути», але інсценування зупинили в останній момент. З якої саме причини – поки невідомо», – стверджує джерело.

За Євгена Пригожина призначало нагороду і ФБР.

Як би там не було, у Росії все частіше говорять про те, що «армія Пригожина» стала силою, яку можуть залучити до держперевороту – а ось цього Путін боїться найбільше. Тож найближчим часом «кухареві» розслаблятися точно не доведеться, як і його «вагнерівцям».

Залиште свій коментар