Почалася підготовка до відключення РФ від SWIFT, – Кулеба

Почалася підготовка до відключення РФ від SWIFT, – Кулеба

Глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив про те, що розпочалася підготовка до відключення SWIFT від РФ. Раніше про свою згоду заявили всі країни ЄС, включаючи Німеччину, Угорщину та Кіпр.
Про це Кулеба написав на своїй сторінці Facebook. «Офіційне рішення ще не оформлене, але вже розпочалася технічна підготовка до ухвалення рішення та впровадження цієї санкції. Ми гризли-гризли і вигризли. Працювала вся вертикаль української дипломатії — від Президента України до аташе в українському посольстві», – написав міністр.

Почалася підготовка до жорсткої санкції

SWIFT – це міжнародна міжбанківська система передачі даних, яка дозволяє здійснювати фінансові операції по всьому світу в максимально короткі строки. Вона дає змогу, умовно, робити за один день ті транзакції, на які без неї потрібно 3-4 дні. Втрата доступу до SWIFT утруднить грошові перекази. Це поставить під загрозу всі зовнішньоекономічні операції РФ, виконання зовнішніх контрактів.


Російські експерти часто стверджують, що країни Європи не зацікавлені в тому, щоб від’єднувати РФ від SWIFT, адже самі зазнають фінансових втрат. Частка правди в цьому дійсно є, адже санкції передбачають деякий збиток по обидва боки. Але насправді для торгових партнерів Росії він буде невеликим. А загалом на світову економіку це практично не вплине, адже питома вага російської економіки в світовій лише 1,5%.Раніше проти такого кроку виступали країни ЄС: бо без SWIFT вони не зможуть оперативно розплачуватись за енергоресурси.

Проте військова агресія та дії президента РФ Володимира Путіна змусили європейців переглянути свою позицію. Зокрема, 25 лютого уряд Італії заявив, що підтримає відключення Росії від системи платежів SWIFT. Раніше влада була проти такого кроку, але зараз позиція змінилася. Глава німецької Християнсько-демократичної спілки Фрідріх Мерц також підтримав таку ідею.


Залиште свій коментар