«Переборщили з темою нацизму»: у Кремлі вже не знають, як закінчити війну – ЗМІ
У Кремлі не розуміють, як закінчити війну за допомогою переговорів і без обвалу рейтингу президента РФ Володимира Путіна і скаржаться, що пропаганда «переборщила із нагнітанням теми нацизму в Україні».
Джерело: «Медуза» з посиланням на джерела в адміністрації президента РФ
Деталі: У внутрішньополітичному блоці АП РФ дійшли висновку: зараз немає для Росії «хороших піар-сценаріїв виходу з війни», які б не призвели до падіння рейтингу влади.
Такі «сценарії» у внутрішньополітичному блоці почали опрацьовувати кілька тижнів тому. «Подивилися, покрутили — якогось зрозумілого сценарію не видно. Тому [громадську] думку до можливого проведення переговорів [і укладання миру] вирішили не готувати, пустили все на самоплив», — пояснює один із співрозмовників.
У Кремлі нібито впевнені, що більшість росіян серйозно сприймають війну як «боротьбу з нацистами та нацизмом». На підтвердження цього вони посилаються на результати закритих «соціологічних опитувань».
Зокрема, на думку Кремля, однією з найсерйозніших перешкод для «виходу суспільства з війни» може стати «позиція багатьох представників середнього класу», які нібито підтримують спецоперацію. За їхніми словами, представники середнього класу впевнені: «У війні треба йти до переможного, якщо вже її розпочали — до Києва чи навіть до Львова. Відступати не можна».
Джерела заявляють, що у Кремлі побоюються невдоволення відступом військ та переговорами. За оцінкою влади, воно нібито може вилитися навіть у вуличні протести.
Цю гіпотезу співрозмовники пояснюють тим, що російська пропаганда «переборщила із нагнітанням теми нацизму» в Україні.
При цьому публічно співробітники АП підтримують цю риторику, оскільки вважають, що з громадською думкою «сперечатися пізно», а воювати доведеться до якогось результату, який можна оголосити «перемогою».
Водночас два політтехнологи (один із них раніше співпрацював з АП, другий співпрацює з Кремлем досі) засумнівалися в адекватності таких побоювань: «Опиратися на якусь соціологію зараз дивно. Люди, швидше, пасивні, можуть бути проти війни, а й поза неї. У Москві на машинах середнього класу букв Z щось непомітно».
Обидва співрозмовники впевнені, що у разі «приглушення пропаганди» жодних протестів від прихильників війни чекати не доводиться. За словами одного з них, «громадяни перестануть думати і говорити про нацистів, повністю переключаться на свої особисті проблеми».