Пентагон запропонував Байдену скерувати до країн Балтії та Східної Європи до 50 тис. військовослужбовців – ЗМІ

Пентагон запропонував Байдену скерувати до країн Балтії та Східної Європи до 50 тис. військовослужбовців – ЗМІ

Президент США Джо Байден розглядає можливість розміщення кількох тисяч американських військовослужбовців, а також військових кораблів і літаків у союзників по НАТО у країнах Балтії та Східній Європі. Про це 23 січня написало видання The New York Times, посилаючись на джерела у Білому домі.
Видання зазначає, що 22 січня високопосадовці Пентагону подали Байдену кілька варіантів розміщення військ біля кордонів Росії.
Зокрема, запропоновано варіант відправити від 1 тис. до 5 тис. військовослужбовців до країн Східної Європи з потенціалом десятикратного збільшення цієї кількості у разі погіршення ситуації.

Співрозмовники видання кажуть, що Байден ухвалить відповідне рішення вже цього тижня.


Водночас жоден із варіантів, які розглядають, не передбачає розгортання додаткових американських військ у самій Україні, і Байден чітко дав зрозуміти, що не хоче вступати в новий конфлікт після виходу Штатів з Афганістану, підкреслює The New York Times.

Контекст:
У грудні 2021 року у Білому домі підтвердили, що США розглядають збільшення військової присутності на східному фланзі НАТО у разі вторгнення РФ до України.


12 січня 2022 року про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг. Він нагадав, що після окупації Росією Криму і дестабілізації ситуації на Донбасі Альянс значно посилив свою присутність на східному фланзі. Він наголосив, що НАТО перебуває там, щоб захищати союзників, щоб «зберегти мир, а не спровокувати конфлікт».

Заява генсека НАТО прозвучала на тлі нарощування російських військ на кордонах з Україною та обговорення висунутих Росією 17 грудня вимог до США і НАТО щодо так званих гарантій безпеки. У проєктах договорів, зокрема, ідеться про те, що США мають узяти на себе зобов’язання унеможливити подальше розширення НАТО «у східному напрямку», відмовитися від приймання до Альянсу держав, які раніше входили до СРСР.

10-го, 12-го і 13 січня відбулися перемовини Росії зі США, НАТО та ОБСЄ про безпеку. За їхнім підсумком у Росії заявили, що не дістали від США і НАТО жодних гарантій, представники США сказали, що перед РФ стоїть вибір: деескалація і дипломатія або конфронтація та наслідки. Столтенберг заявив, що питання вступу України до НАТО можуть обговорювати лише Україна та 30 країн – членів Альянсу, і підкреслив: Росія становить загрозу для України, а не навпаки.

Залиште свій коментар