Ось все і спливло! Колишній розвідник розповів хто такі насправді УПЦ МП: “Це не просто агенти впливу, це агенти дуже небезпечні, і не тільки ідеологічно…”

Ось все і спливло! Колишній розвідник розповів хто такі насправді УПЦ МП: “Це не просто агенти впливу, це агенти дуже небезпечні, і не тільки ідеологічно…”

До 29 березня УПЦ МП має покинути територію заповідника “Києво-Печерська Лавра”. Зараз церковники пакують речі та вивозять їх з території Лаври.
Колишній керівник Управління кримінальної розвідки Валерій Кур вважає, що правоохоронці мають оглядати все, що московські попи вивозять з території заповідника.

Про це він розповів 24 Каналу.


На його думку, московська церква на чолі з Онуфрієм та Пашою “Мерседесом” – це вороги.

Це не просто агенти впливу, це агенти дуже небезпечні, і не тільки ідеологічно. Під їхнім крилом – диверсійні групи сиділи тривалий час і очікували. І зараз злочинний світ потягнувся до цих попів. І ці Паші “Мерседеси” для них символи, – наголосив Кур.


Він зазначив, що йому не подобається ця гра в демократію.

“Те що вони вивозять цінності, це обов’язково буде підтверджено. Припускаю, що вони далеко не втечуть, але не можна їм це дозволяти. Можливо, влада побоюється бути не демократичною. Ймовірно, є певні важелі впливу через якісь структури, зокрема, західні, які говорять, що не бажано так робити. Але потрібно діяти жорстко”, – вважає колишній керівник Управління кримінальної розвідки.

Працюють спецслужби.

На його думку, не потрібно боятися натовпу – він повинен бути у жорстких умовах. І перевиховувати його не треба.

Вони були ворогами, коли виступали за “рускій мір”, і тому будуть перебувати у жорстких умовах. У нас зараз воєнний час. Я б знайшов багато кримінальних справ і не випустив жодного з попів. Але зараз, думаю, їх всіх прослуховують, – вважає він.

За його словами, є підстави підозрювати, що вони пов’язані з кримінальним світом, який ще підніме голову і владі доведеться з ним боротися.

“Є сподівання на роботу спецслужб, які “ведуть” московських попів, і знають, що і куди вони сховали”, – відзначив Валерій Кур.

Ситуація в “Києво-Печерській Лаврі”: що відомо

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло Лебідь заявив, що ченці УПЦ МП не залишать територію “Києво-Печерської Лаври”, попри припинення договору оренди. Вони нібито не мають місця, куди могли б вивезти все майно. За його словами, за 35 років братія зробила все, щоб упорядкувати життя обителі та паломників.

Державна аудиторська служба під час ревізії Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” виявила 36 новозбудованих самочинних будівництв. Усі вони є комерційними та господарськими приміщеннями, тобто самобуди не мають прямого відношення до чернечого життя.

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що проросійські священнослужителі – а фактично агенти 5-го і 1-го управлінь ФСБ в рясах – не мають права тримати державу в заручниках та диктувати їй свою повістку. Він зазначив, що не буде ніякого застосування фізичної сили, насильства. Ми – не Росія. Але ми точно будемо виконувати те, що належить нам, з урахуванням тих нормативно-правових актів, які є на нашій території.

Речник Путіна Дмітрій Пєсков, коментуючи обшуки в “Києво-Печерській Лаврі” в Україні, сказав, що “українська сторона давно воює з російською православною церквою”. За посіпаки Путіна, це можна розглядати як чергову ланку в “сукупності цих військових дій” проти російського православ’я.

Залиште свій коментар