Нові правила мобілізації-2024: які зміни чекають на чоловіків за кордоном – чи буде депортація

Нові правила мобілізації-2024: які зміни чекають на чоловіків за кордоном – чи буде депортація

Процедура з оновлення даних необхідна лише для військового обліку Міністерства оборони.


Військовозобов’язані чоловіки, які виїхали з України за кордон, повинні будуть оновити свої дані дистанційно під час оформлення консульських послуг.

Про це йдеться в ексклюзивному матеріалі ТСН.ua.


В комітеті з нацбезпеки наголосили, що ця процедура необхідна лише для військового обліку Міністерства оборони.

«Зараз, згідно з чинним законодавством – і українським, і міжнародним, немає механізму депортації людей під час воєнного стану з інших країн. Жодної депортації відбуватися не буде. Це лише для військового обліку потрібно для Міністерства оборони», – наголосила членкиня комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представниця партії «Європейська солідарність» Ірина Фріз в ефірі «Радіо Свобода» (проєкт Свобода. Ранок).


Відповідно до тексту документа, надання консульських послуг відбуватиметься протягом 60 днів від часу набуття чинності цим законом з одночасною актуалізацією даних. Тобто чоловік призовного віку може прийти, щоб отримати консульську послугу за ці 60 днів і може оновити свої дані.

Однак як повідомляв раніше народний депутат Олексій Гончаренко, в разі відсутності військово-облікових документів будуть обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років.


Залиште свій коментар