За даними джерел 24 каналу в розвідці, настрої серед родин путінських ординців є кардинально різними. Левова частка дружин та матерів окупантів щиро пишаються скоєними ними злочинами та вбачають у війні неабиякі можливості для збагачення. Але є й такі, хто серйозно незадоволений ситуацією, адже розуміють, що навіть компенсацій за загибель чоловіка чи сина їм не побачити.

Здебільшого погляди на розв’язану Путіним війну залежать від того, в якому підрозділі служить той чи інший загарбник. Наприклад, ті родини, яких буряти вже поспішно перевозять у затишні українські міста, більш ніж задоволені новими можливостями.


Смертники воюють без перерви вже п’ятий місяць

  • Водночас чимала кількість окупантів перебуває зовсім не у тепличних умовах, адже командування закинуло їх на найгарячіші напрямки без права на повернення.
  • Це стосується орків з 5 окремої танкової бригади, що дислокується в Улан-Уде. Більшість загарбників з цього угруповання майже не виходить на зв’язок із рідними з січня 2022 року та без перерви перебуває на передовій.
  • Батальйонно-тактичні групи, створені за участю військових з 5 ОТБр, зазнали величезних втрат, виводилися на перегрупування та знову були закинуті у бій.
  • Солдатів з цієї бригади не відправляли у відпустки, а всі їхні рапорти на звільнення генерали вперто ігнорували, адже Путін фактично взяв курс на утилізацію бурятів в Україні. Саме з цієї республіки, згідно зі статистикою, загинуло найбільше людей під час цієї гарячої фази війни.
  • При цьому велика кількість родин навіть не знає про те, що їхнього «захисника» вже немає – командири або розповідають про те, що з військовими все добре, або прямо кажуть, що вони значаться тими, хто пропав безвісти.

Зрозумівши те, що шансів побачити своїх чоловіків живими майже не залишилося, а обіцяні кремлівським диктатором мільйони ніхто не отримає, деякі бурятські жінки вирішили бунтувати. Вони записали звернення до ватажка республіки Олексія Циденова, в якому розповіли про своє незадоволення ситуацією.

Дивіться відео звернення жінок бурятів, яких Росія закинула в Україну на смерть:


Звісно, жодні звернення жінок із регіонів, які ніколи не цікавили Путіна, ніяк нікому не допоможуть. І жодної реакції від влади на подібні відео не буде хоча б через відсутність реальної масовості, але навіть запис таких звернень вже можна вважати бунтом.

Буряти-десантники зазнають великих втрат

Чимало трун з ординцями з 11 окремої десантно-штурмової бригади мають незабаром зустрічати жителі Улан-Уде. Але командування російської армії бурятів-десантників вважають більш цінними, ніж бурятів-танкістів. Оскільки бійців ДШВ достатньо ретельно пакують у цинк та відправляють додому. Тоді як військових з 5 бригади вирішили здебільшого залишати на полі бою.


Тим не менш, не можна й казати про те, що якісь російські генерали намагаються зберегти життя хоча б комусь зі своїх строковиків чи контрактників. Про це красномовно свідчить листування одного з офіцерів бригади десантників з представником штабу. Останній у вотсапі відчитував свого підлеглого за рішення відступати та аргументував наказ тримати позиції за будь-яких умов тим, що їм «вчора привезли автоматичні гранатомети». Втім, штабний офіцер був посланий за російським кораблем, а десантник став «хорошим».


Загарбники з 11 бригади ДШВ зазнають великих втрат / Фото джерел 24 каналу