Невідомо, чи вдасться відновити станцію ДніпроГЕС, її серйозно пошкоджено, – директор Укргідроенерго

Невідомо, чи вдасться відновити станцію ДніпроГЕС, її серйозно пошкоджено, – директор Укргідроенерго

У Запоріжжі по ДніпроГЕС було два прямих влучання – у cтанції ГЕС-1 і ГЕС-2. Невідомо, чи вдасться відновити ГЕС-2, вона серйозно пошкоджена. Є влучання в одну опору, розбито підкранові балки.


Про це заявив директор Укргідроенерго Ігор Сирота. «Доведеться відновлювати повністю машинний зал і електричне обладнання. Наслідки ми прорахуємо протягом дня і будемо розуміти, що відбулося. І чи зможе вона (ГЕС-2. – Ред.) працювати. І чи зможе, зокрема в обмеженому режимі, чи взагалі не зможе певний період ГЕС-2 працювати», – сказав він в ефірі Радіо Свобода.

Загрози прориву греблі ДніпроГЕС наразі немає. Обидві станції поки що не працюють. Також Сирота зазначив:


  • Жертв серед співробітників ДніпроГЕС немає.
  • Станція здійснює усі заходи, аби підняти затвори і здійснити пропуск води нижче по течії Дніпра.
  • Остаточну оцінку Укргідроенерго зможе дати за деякий час, коли буде ліквідовано пожежу. Наслідки буде прораховано протягом дня.

«Сподіваюся, що світ зреагує на удари, які знову завдаються по об’єктах критичної інфраструктури України. Недостатня реакція світового товариства на руйнацію Каховської ГЕС спровокувала те, що ворог не побачив великих наслідків для себе. І тому надалі Росія продовжує бити по українських гідроспорудах. Це велика небезпека, що може призвести до екологічної катастрофи», – сказав він.

Росія 22 березня завдала пошкодження низці об’єктів критичної енергетичної інфраструктури. Воєнні злочинці обстріляли теплоелектростанцію ДПЕК, ДніпроГЕС. Аварійні відключення та превентивні графіки відключення були запроваджені у Дніпропетровській, Полтавській, Сумській, Одеській, Донецькій областях. Повністю знеструмлено Харків.


Залиште свій коментар