Нещодавно президент Казахстану просто перед Путіним відмовився визнавати легітимність так званих «ДНР» та «ЛНР». Він відкрито назвав їх квазіреспубліками та запевнив, що жодного визнання від Казахстану вони не отримають.

Росія Казахстан не рятувала

Втім, на цьому Токаєв не зупинився та завдав чергового удару російській пропагандистській міфології. Його чергова заява здійме у Кремлі ще одну бурю.


Президент Казахстану вважає, що спроби «деяких осіб» у Росії приписати собі «порятунок Казахстану» від протестів, які відбулися у січні 2022 року, помилковими. Він заявив, що росіянам у ноги ніхто кланятися не збирається.

Він нагадав, що в Казахстан зайшов обмежений контингент ОДКБ, в якому Росія – навіть не лідер, а просто один з учасників.


Росії деякі особи перевертають усю цю ситуацію, стверджуючи, що, мовляв, «Росія врятувала Казахстан», а Казахстан тепер має вічно служити та кланятися в ноги Росії. Я вважаю, що це абсолютно невиправдані міркування, далекі від реальності. Саме ОДКБ, де Казахстан є активним учасником,
– заявив Токаєв.

Поки у пропагандиста, який брав інтерв’ю в Токаєва, відвисла щелепа від почутого, президент Казахстану продовжив свій спіч та додав, що багато заяв від правлячої верхівки Росії є просто «довільними вигадками».

Він нагадав, що сили ОДКБ були в Казахстані не більше 10 днів та не здійснили жодного пострілу, оскільки раніше було домовлено, що в силових діях обмежений контингент ніякої участі не братиме.


Розгін протестів у Казахстані

3 січня 2022 року у Казахстані почалися протести через високу ціну газу. Були й інші вимоги, але влада виконала лише одну – знизила ціну газу.

Коли протести стали масовими, Токаєв прийняв рішення про силове придушення протестів та закликав ОДКБ ввести війська. Також був відданий наказ стріляти по активних протестувальниках на ураження. Першою своїх військових у Казахстан ввела Росія. Владі Казахстану вдалося придушити протести, було затримано тисячі осіб. Сам Токаєв заявляв про «спробу державного перевороту».