«Нас просто на**али!» В армії Росії почалися бунти перед відправкою в Україну

«Нас просто на**али!» В армії Росії почалися бунти перед відправкою в Україну

Мобілізовані до лав армії Росії почали прозрівати. Якщо спочатку їм обіцяли великі одноразові виплати, а згодом і стабільну високу зарплату, то реальність виявилася зовсім іншою. У військових навчальних центрах уже почалися бунти, а «мобіки» почали відмовлятися їхати в Україну.
Докладніше про це читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Смертникові гроші не потрібні


Регіональними виплатами в РФ намагалися «стимулювати» проблемну мобілізацію. Щоправда, президент РФ Володимир Путін переклав цей вантаж на місцеві бюджети, а губернатори взяли під козирок. Але одне – пообіцяти, а зовсім інше – виконати.

Станом на сьогоднішні мобілізовані в армію країни-окупанта з Кіровської, Курганської, Нижегородської, Брянської, Пензенської, Ульяновської областей, а також із кількох республік – Мордовії. Татарстану, Чувашії та Чечні – не отримали за відправку на злочинну війну ні копійки.


Губернатор Орловської області Андрій Кличков озвучив геніальну причину повної відсутності в регіоні матеріальної підтримки мобілізованих: він вважає безглуздим платити тим, хто не має змоги нічого купити на ці гроші, оскільки вони… перебувають на фронті.

Також губернатор аргументував своє рішення відмовитися від одноразових виплат мобілізованим тим, що навіть «рідні нічого не можуть привезти» солдатам у зону бойових дій. Воно й зрозуміло: в Україну потрапити можна лише військовослужбовцем-окупантом, а потенційному смертнику навіщо гроші?

Бунт на кораблі

Справжній скандал спалахнув у навчальному центрі російської армії в Ульяновську, де понад дві тисячі мобілізованих із Чувашії влаштували бунт. Кількість підписів під колективним листом до глави регіону зростає щодня.

Військовослужбовці напередодні відправлення в Україну вимагали від губернатора Олега Ніколаєва виплатити їм 400 мільйонів рублів, які, за його словами, виділено з резервного фонду республіки.

Ці кошти її глава пообіцяв 1 листопада, а вже наступного дня міністр фінансів заявив про те, що таких грошей регіон не має – лише 130 млн, проте цього не вистачає навіть на одноразову «допомогу» по 50 тисяч рублів.

Мобілізовані в Чувашії кажуть, що у військкоматі їм обіцяли по 300 тисяч. Але, звісно, ніхто цих грошей так і не побачив. А керівництво військової частини заявило: «вам ніхто нічого не винен» і «ви не так зрозуміли».

Самі ж «чмобіки» стали, як кажуть, бити на сльозу. «Шановні громадяни Російської Федерації, звертаються до вас мобілізовані військовослужбовці Чуваської Республіки! Ми, ризикуючи власним життям, йдемо на вірну смерть задля вашої безпеки та мирного життя! Наша держава відмовляється виплатити нам кошти в розмірі 195 тисяч рублів, які нам обіцяв наш президент Володимир Володимир Путін! Заради чого тоді нам йти воювати за цю державу, залишивши свої сім’ї без підтримки?» – заявили вони.

бунт Ульяновськ

Чувашія є одним із найбідніших регіонів РФ, тому багато жителів республіки спокусилися таким «багатством» і обіцяною стабільною зарплатою. А те, що вони вирушають убивати українців, їх не бентежило. Тільки тепер вони почали відмовлятися їхати в Україну – правда, поки їм не заплатять.

Як бачимо, ні про яку ідейність і готовність воювати за Росію тут не йдеться – це чистісіньке найманство. І зараз невдахи-окупанти прямо заявляють: «Нас просто на**алі!»

бунт Ульяновськ

Протести мобілізованих в Ульяновську продовжуються вже кілька днів. Частину бунтівників затримала військова поліція, проте ситуацію це не змінило. Тим часом починають нарікати і в інших в/ч, де «чмобікам» також нічого не виплатили.

Схожа ситуація і з військовослужбовцями країни-окупанта, які вже перебувають в Україні. Багатьом з них на картку приходять якісь копійки, а сім’ям загиблих не видають навіть «гробові».

Путін пішов на новий обман

Намагаючись у зародку приборкати протестну хвилю, кремлівський диктатор 2 листопада 2022 року видав указ, яким пообіцяв разово виплатити ще по 195 тисяч рублів (близько 115 тис. грн) – це стосується мобілізованих і контрактників російської армії.

Ось тільки тут є нюанс: виплата світить лише тим, хто уклав контракт безпосередньо під час проведення «СВО», та ще й на строк не менш ніж рік. А переважна більшість підписувала шестимісячний. Отже, розраховувати на ці гроші їм тепер не доводиться.

''Нас просто на**али!'' В армії Росії почалися бунти перед відправкою в Україну

Цей указ Путіна вже спричинив багато гнівних коментарів у соціальних мережах. Росіяни розлютилися через таку «несправедливість» і назвали це «подачкою собакам», а також «суцільним обманом».

Виплати мобілізованим у Росії та їхнім сім’ям, включно з компенсацією у разі поранення чи смерті, за підрахунками фінансових аналітиків, за найближчі пів року можуть становити до 3 трлн рублів. Водночас дефіцит російського бюджету в 2023 році прогнозується ще більший – 4-4,5 трлн руб. До того ж федеральний бюджет верстався без урахування витрат на мобілізацію та «підтримку» окупованих територій України.

Тож у РФ виходить все як завжди: грошей немає, але ви тримайтеся. А скільки росіян зустрінуть свою смерть в Україні, Кремлю точно байдуже – гарматного м’яса поки що досить.

Залиште свій коментар