Нацкомісія хоче підвищити тарифи на електроенергію для українців

Нацкомісія хоче підвищити тарифи на електроенергію для українців

За оцінками НКРЕКП, зміни можуть принести 50 млрд грн.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) запропонувала підвищити тарифи на електроенергію для населення.

Про це йдеться в презентації комісії, яку представили на круглому столі, організованому комітетом Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, передає пресслужба НКРЕКП.


Так, одним із заходів пропонується до кінця 2020 року скасувати пільгову категорії споживання до 100 кВт⋅год для населення (тариф 0,75 грн без ПДВ), що дасть 12 млрд грн наступного року.

Крім того, пропонується протягом 2-5 років скасувати перехресне субсидіювання із забезпеченням адресної допомоги вразливим категоріям споживачів. Якщо тарифи для населення привести у відповідність до тарифів для непобутових споживачів, це дасть змогу отримати ще 38 млрд грн на рік.За оцінками НКРЕКП, обсяг дотацій, які сплачують непобутові споживачі за населення, складає понад 50 млрд грн.

Зокрема, середньозважений тариф для населення становить 1,07 грн за кВт⋅год (без ПДВ), у той час як комерційні споживачі платять 1,88 грн за кВт⋅год.

 

Залиште свій коментар


Loading...