Любов до чарки обійдеться дорого

Прокуратура Оренбурзької області відкрила кримінальне провадження за ознаками скоєння злочину, передбаченого статтею 293 Кримінального кодексу РФ (недбалість) проти групи військових військової частини 10801.

Санкція цієї статті передбачає, що у випадку заподіяння особливо великої шкоди, правопорушник карається штрафом від 200 до 500 тисяч рублів, виправними роботами терміном до 2 років або арештом терміном до шести місяців.


За даними слідства, військовослужбовці військової частини 10801 під час виконання спеціальних бойових завдань, отримавши неправомірний доступ до алкоголю в місті Кіровську (Луганська область), помилково здійснили передислокацію до позицій ЗСУ. Зрозумівши свою помилку, солдати втекли, кинувши три одиниці техніки та боєприпаси до неї.

«Прославилися» земляки Шойгу

Військова частина 10801 зареєстрована в місті Кизил (Республіка Тува). Командувач – Падерін Сіргій Михайлович. Тува традиційно вважається одним з найдепресивніших регіонів Росії. Регіон дуже маленький, завжди входив до так званого куща розвитку Красноярського краю, великий політичний вплив там має міністр оборони РФ Сергій Шойгу.


За даними видання «Медіазона», саме з таких регіонів найчастіше надходить інформація про загибель солдатів у так званій «спеціальній військовій операції в Україні». Це пояснюється демографією, особливим ставленням до військової служби, великою щільністю військових частин, розташованих у регіоні, а низький рівень зарплат і безробіття роблять армію привабливою для молодих чоловіків.

Ще 21 березня сенаторка від Туви Людмила Нарусова повідомила, що в Україні загинули щонайменше 96 строковиків: «У результаті з роти у сто людей живими залишилися четверо».


Луганська «депресія»

Значна кількість втрат і відсутність реальних успіхів на Луганщині, ймовірно, негативно впливає на моральний стан російських військових і призводить до масового пияцтва й саботажу в лавах армії РФ.

Наразі ситуація в регіоні залигається напруженою. Важкі стрілецькі бої тривають у напрямках Воєводівки та Білогорівки, а також в Рубіжному та в Гірській громаді (Тошківка, Катеринівка, Золоте-4). Напередодні окупанти декілька десятків разів обстріляли Сєвєродонецьк. Зі свого боку ЗСУ відійшли від Попасної на більш міцні позиції.