МВФ висунув Україні нові умови для отримання кредиту, – ЗМІ

МВФ висунув Україні нові умови для отримання кредиту, – ЗМІ


Програму кредитування України на 5 мільярдів доларів МВФ може затвердити на початку червня. Отримання першого траншу – мовиться про 1,9 мільярда – це справа кількох днів після затвердження. А от щоб отримати решту грошей, Україні потрібно буде виконати низку умов.

Про нові умови («структурні маяки»), які висуває Міжнародний валютний фонд до України, розповіли в «Українських новинах«.Угода на 5 мільярдів: домовленість вже є

21 травня Україна та МВФ остаточно домовилися про нову програму кредитування stand-by arrangement (SBA). Відомо про це стало буквально за кілька годин після підписання Зеленським «антиколомойського» закону про банки.

Тобто, Україна виконала попередні вимоги Фонду для старту нової програми, а це:

  • 5 мільярдів доларів на 18 місяців.
  • Гроші дадуть Україні на підтримку бюджету та платіжного балансу .
  • 1,9 мільярда – перший транш, а другий мав би надійти у четвертому кварталі 2020 року.

Рада директорів МВФ має ще затвердити домовленість, але це суто бюрократична процедура. Водночас текст угоди не покажуть загалу, аж поки її остаточно не укладуть. 

Читайте також:   Правительство утвердило повышение минимальной зарплаты

«Українські новини» переконують: їм вдалося дізнатися, що в угоді будуть прописані нові умови від МВФ для отримання Україною наступних траншів кредиту.

Якими будуть нові умови МВФ: що відомо

Енергетика

  • Змінити статут НАК «Нафтогаз України», аби той відповідав нормам Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Наприклад, мовиться про обмеження повноважень наглядової ради та спрощення для українців процедури зміни постачальників газу.

Суди

  • Змінити законодавство, щоб виправити процедуру конкурсного відбору членів Вищої ради правосуддя.

Податки й митниця

  • Розробити механізм, аби з 2021 року податкова і митниця почали працювати як одна юридична особа.

Банки

  • Не пізніше літа затвердити план роботи з проблемними активами державних банків, а для цього змінити закони про Фонд гарантування вкладів і про банки й банківську діяльність.

Протистояння коронавірусу

  • Навесні 2021 року зробити аудит бюджетних грошей, витрачених на боротьбу з COVID-19.

«Умови абсолютно нормальні, проблемних немає«, – цитують «Українські новини» одного з українських чиновників, причетних до підписання угоди з МВФ.

 

Залиште свій коментар

Loading...