Про це в ефірі загальнонаціонального інформаційного марафону заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, пише 24 канал.

Маляр зазначила, що є певна цифра, яка вказує на те, скільки громадян потрібно мобілізувати.


Питання мобілізації безпосередньо залежить від ситуації на фронті. Зараз мобілізація повністю відбулася за планом. Ніяких зривів чи масового ухилення немає. Свідомість громадян дуже висока і вони дуже мотивовані,
– сказала вона.

Точну кількість людей, яких ще потрібно буде мобілізувати, вона зі зрозумілих причин не назвала. Але Маляр наголосила, що мовиться про сотні тисяч.


Водночас вона додала, що станом на зараз в Україні не стоїть питання про мобілізацію жінок. Протилежні повідомлення часто поширюють російські пропагандисти.

У центрі Харкова вручали повістки

Нещодавно у сквері Стрілка харків’янам призовного віку вручали повістки. Робили це правоохоронці, не аби як злякавши деяких українців.

Повістки вручають, щоб уточнити дані

Військовий комісар обласного територіального центру комплектування полковник Володимир Арап розповів, що повістки вручають усім харків’янам призовного віку, однак везти людей на фронт поки не поспішають.

Ми вручаємо повістки всім, хто підлягає мобілізації. Це робиться для уточнення облікових даних. Усе відбувається у рамках чинного законодавства, нікого силою нікуди не відвозять і нікого одразу не везуть на фронт, це важливо розуміти,
– зазначив комісар.

Він зауважив, що вручення повістки передбачає те, що людина повинна з’явитися у військкомат для уточнення даних. Далі тих, хто не служив, можуть скеровувати до навчальних центрів, а тих, хто проходив службу – у військові частини.

«Потім можете запитати тих хлопців, яким вручили повістки, скільки з них піде служити. Там буде мінімальний відсоток, тому що ми всі розуміємо, що вони не мають досвіду служби», – додав Арап.

Полковник наголосив, що насамперед на фронт підуть ті, хто має досвід служби. Решта ж чекатиме, коли прийде команда відправляти їх до навчальних центрів.