Monobank зробив важливе попередження для клієнтів: «цю битву ми програли»

Monobank зробив важливе попередження для клієнтів: «цю битву ми програли»

Monobank попередив українців — клієнтів і користувачів мобільного банку — про зміну умов, правил і тарифів з 1 грудня. Нововведення стосуються виплати відсотків на залишок особистих рахунків на картах, а також нарахування кешбеку і мілей — вони будуть знижені.
Про це 26 листопада розповів співзасновник monobank Олег Гороховський у своєму Telegram-каналі.

Він також з гіркотою висловив надію, що від нововведень «виграє хоч хтось, крім великих торгових мереж», і додав, що «цю битву за клієнтів ми програли… Мені дуже шкода, що це відбувається».


Які з 1 грудня будуть зміни — дані в цифрах

  1. Плата відсотків на залишок особистих коштів на картах і по продукту банку стане вже 3% річних у гривні.
  2. Розмір кешбеку від банку і мілей буде зменшений на 25%. Зміна не торкнеться категорій кешбеку від партнерів monobank.

Таким чином, новий розмір міль, що нараховуються, складе:

  • monobank platinum — 11 міль за 1 000 грн в чеку;
  • IRON — 15 міль за 1 000 грн в чеку.

Чому це сталося

Гороховський пояснив, що при оплаті карткою покупки в магазинах продавці платять банку-власнику терміналу комісію, яка становить приблизно 2% від суми покупки.


Своєю чергою ця фінустанова ділиться частиною комісії з банком, який випустив карту клієнту — в цьому випадку з Monobank.

Після цього більшу частину грошей, отриманих від цієї комісії, мобільний банк віддавав своїм клієнтам у вигляді кешбеку або мілей.

«Під тиском деяких великих торгових мереж, низки народних депутатів і Національної ради реформ України платіжні системи Visa і MasterCard були змушені погодитися на поступове зниження банківських комісій», — розповів Гороховський.

Так, перше зниження комісій — на 25% — відбулося 26 листопада. У Monobank констатували, що тепер не зможуть зберегти поточні відсотки по кешбеку і мілях.

«Повірте, ми боролися проти цього рішення до останнього, оскільки є затятими противниками будь-яких форм втручання держави в економіку і неринкового регулювання», — зазначив він.

Немає лиха без добра?

Разом з тим Гороховський підбадьорив клієнтів свого банку тим фактом, що натомість великі торговці їм пообіцяли знизити вартість товарів.

«І ми чекаємо разом з вами, коли все навколо подешевшає», — додав банкір.

Залиште свій коментар