Люстрований прокурор отримав 4,5 млн гривень компенсації: суд поновив його на посаді. Фото

Люстрований прокурор отримав 4,5 млн гривень компенсації: суд поновив його на посаді. Фото

Експрокурора Олега Кучера, якого люстрували у 2014 році, поновили на посаді. Крім того, згідно з рішенням суду, йому повинні виплатити 4,5 млн грн компенсації. Це середній заробіток прокурора за «вимушений прогул».


Таке рішення було ухвалено Окружним адміністративним судом Києва 10 листопада. Воно опубліковано на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

Кучера звільнили з ГПУ, де він працював із 2005 року, у 2014-му у зв’язку з люстрацією. Він обіймав посаду першого заступника начальника Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді.


Олег Кучер

Рішення ОАСК, як зазначається, ґрунтується на позиції Європейського суду з прав людини. ЄСПЛ визнав, що закон про люстрацію порушує права людини, оскільки не передбачає жодної індивідуальної оцінки.

Так, ОАСК скасував наказ про звільнення Кучера і поновив його на колишній посаді. Суд також врахував те, що із січня 2020 року Генпрокуратура змінила назву на Офіс генпрокурора, тому Кучера було поновлено вже в оновлений орган.


Журналісти проєкту «Декларації» на Bihus.info у 2017 році з’ясували, що після звільнення Кучер придбав п’ять квартир у центрі Києва. Крім того, за час перебування на посаді він приватизував дві службові квартири.

Залиште свій коментар