Лікар назвала симптоми, за якими можна визначити, що у вас «Дельта»

Лікар назвала симптоми, за якими можна визначити, що у вас «Дельта»


Коронавірус «Дельта» сьогодні є найпоширенішим штамом в Україні. Лікар розповіла, якими симптомами проявляється цей штам, і в чому його особливість.

Про це розповіла Світлана Гук, керівник Центру респіраторної медицини та алергології клінічної лікарні «Феофанія», пише «Укрінформ».За словами медика, в Україні не проводять геном-секвенування коронавірусів, щоб зрозуміти, яким саме штамом заразилася людина. Але судячи з тих зразків, які періодично відправляються за кордон, саме «Дельта» зараз найбільш поширена у нас.

Які симптоми можуть вказати, що у хворого «Дельта»

Лікар каже, що «Дельта» проявляється такими ознаками:

  • головний біль,
  • нежить,
  • біль в горлі,
  • підвищення температури.


При цьому підвищення температури може відбуватися хвилеподібно.Часто при «Дельті» можуть бути шлунково-кишкові розлади — болі в животі, нудота, блювота, діарея.

А ось симптоми, властиві колишнім штамам коронавірусу — порушення нюху, кашель — трапляються тепер рідше.

Симптоми проявляються непослідовно

Хоча первинне навантаження при «Дельті» вище, чітка послідовність симптомів не простежується, і певного сценарію немає.

«Є люди, які хворіють легко і взагалі симптомів майже не помічають: легке першіння в горлі, нежить і слабкість кілька днів і все минає. У той же час у мене зараз на спостереженні є пацієнти, у яких — тільки діарея і блювота, а горло взагалі не болить. Тобто мозаїка симптомів у кожного різна і фіксованої послідовності, про яку можна було б розповісти, як сценарій, немає», — додала лікар.

Читайте також:   Сотрудники украинского телеканала заразились коронавирусом

Як визначити важкий перебіг хвороби

Лікар каже, що як і раніше поганою ознакою є температура 40, яка не збивається, сильні прояви з боку шлунково-кишкового тракту, низька сатурація.

«Якщо будь-який симптом має дуже гострий характер, наприклад, температура 40 і вона нічим не збивається, це — погана ознака. Якщо людина один раз вирвала і потім може собі спокійно щось пити, а температура 37,2 — це нормально. А ось коли після найменшого ковтка води відразу хочеться його «віддати», маємо важкий перебіг», — додала Світлана Гук.

Залиште свій коментар

Loading...