Кулеба назвав два фінали війни з Росією та розповів, чого вимагає Україна на переговорах

Кулеба назвав два фінали війни з Росією та розповів, чого вимагає Україна на переговорах

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що є ймовірність двох фіналів війни України з Росією. У першому випадку наша країна беззастережно перемагає РФ. У другому – країни приходять до угоди, яка має базуватися на вигідних для України умовах.


Глава дипломатичного відомства наголошує, що саме другий варіант із угодою на цьому етапі більш реалістичний. Про це він розповів в інтерв’ю «Українській правді».

За словами глави МЗС, зараз РФ і Україна «перестрілюються» доводами. Тому стверджувати зараз, що досягнуто будь-яких компромісів, поки що рано.


«Зараз переговори на білоруському треку – це окопна війна. Вони сидять у своєму окопі, ми сидимо у своєму окопі й перестрілюємося доводами. Тому стверджувати, що ми пішли на всі ці речі і про все домовилися – це неправда. Не треба робити жодної драми, але ми всі повинні пам’ятати, що будь-яка війна має два фінали», – каже Кулеба.

Міністр зазначає, що перший фінал – це безумовна тотальна поразка однієї зі сторін – те, що хотіли з самого початку нав’язати росіяни. Другий фінал – це угода, яка передбачає пошук та фіксацію взаємоприйнятних рішень.


«Тому з позиції України, не з позиції Росії, ми повинні чітко і тверезо розуміти, що ми або повинні налаштуватися на війну до кінця, внаслідок якої ми тотально безумовно і беззастережно перемагаємо Росію, або має бути угода, яка повинна бути вигідною для України. Я думаю, що другий варіант таки реалістичний», – зазначив глава МЗС.

Водночас Кулеба каже, що президент Володимир Зеленський жодних доручень здавати національні інтереси не ставив нікому. Завдання, яке ставить президент, дуже чітке: максимально жорсткі гарантії безпеки України.


«Наша ключова пропозиція – гарантії безпеки. Це те, навколо чого все крутиться, і без чого домовленостей бути не може. Через цей вакуум Росія зважилася на війну, вважаючи, що ніхто за нас не заступиться і самі ми не будемо здатні захиститися», – резюмував Кулеба.

Залиште свій коментар