Коли та як закінчиться війна в Україні: Портников назвав кращий і гірший варіанти

Коли та як закінчиться війна в Україні: Портников назвав кращий і гірший варіанти

Портников прогнозує падіння диктатур через 30-40 років.


Український публіцист Віталій Портников вважає, що війна в Україні може закінчитися або тимчасовим перемир’ям уже наступного року, або протистояння стане війною низької інтенсивності і триватиме ще кілька років.

Про це він сказав в етері «Еспресо».


Віталій Портников вважає, що війна високої інтенсивності в Україні може змінитися війною низької інтенсивності. Це може статися через те, що Росія втрутиться в новий світовий конфлікт.

«Війна високої інтенсивності зміниться до низької. І навіть якщо не зміниться, закінчиться ця війна якимось перемир’ям у найближчі рік-два. В будь-якому разі війна низької інтенсивності, враховуючи, що у диктатур будуть інші інтереси, вона дасть нам можливість зменшити кількість жертв і почати розвиватися. І це найгірший варіант. Найкращий варіант — це мир. Росія обов’язково ще кудись втягнеться. Сил нема, але так цей режим існує. Вони зараз втягуються, допомагаючи ХАМАСу чи ще комусь. Це однаково залізо — снаряди, ракети, безпілотники. І якщо цим займається Росія та Іран — розтягуються конфлікти в іншим місцях, це зменшує рівень конфлікту тут», — вважає Портников.


Віталій Портников / Фото: news.liga.net

Публіцист пояснив, що війна низької інтенсивності — це щось схоже на війну часів АТО. Саме так, на його думку, Україна може навіть отримати шанси звільнити свої території.

«І з одного боку, глобалізація конфлікту — це дуже небезпечно, але це локалізує конфлікт тут. Нам потрібно боротися за локалізацію конфлікту тут. І тут багато говорять «ой, про нас забудуть», про нас ніхто не забуде. Але так, Росія не матиме можливості грати цю багаторівневу гру, бо в неї не буде економічної можливості. І тому я кажу — або перемир’я, воно не буде щасливим для нас і це буде вже наступного року. Або війна низької інтенсивності, яка навіть дасть нам можливість сподіватися на відновлення територіальної цілісності. Війна низької інтенсивності — це те, що було в АТО. А ми зараз набагато краще озброєні, ніж тоді. Ми можемо мінімізувати втрати», — вважає Портников.


Він також зауважив, що і раніше прогнозував конфлікт на Близькому Сході, проте тоді до цього ніхто серйозно не поставився. Тепер він вважає, що у світі можливі й інші протистояння. Портников прогнозує падіння диктатур через 30-40 років.

Залиште свій коментар