Кирило Сазонов: Китай попередив Путіна: неприємний дзвіночок для Кремля

Кирило Сазонов: Китай попередив Путіна: неприємний дзвіночок для Кремля

Насправді дуже цікава вийшла історія з заявами президента Казахстану Токаєва на економічному форумі у тимчасово окупованому Росією Санкт-Петербурзі. Він фактично принижував Путіна. Публічно. Під камери телебачення. По-перше, заявив, що про визнання так званих ЛНР та ДНР мова взагалі не йде. Тобто Пітун зробив помилку, а Казахстан дурниць робити не буде. По-друге, фактично підтримав саме Захід, а не Росію по питанню санкцій. Так прямо сказав – Росія залишається нашим партнером, але санкції є санкції та їх треба виконувати.


Звісно, ні про яку участь Казахстану як держави-члена ОДКБ мова не йде навіть теоретично. Ну і на останок вже в форматі тонкого азійського тролінгу нагадав, що Україна була головним експортером кваліфікованих кадрів для політичного керівництва й найвеличніші лідери СРСР були вихідцями з України. Тобто, без українських керівників сама РФ не в змозі дати собі ладу. Ключове питання – навіщо це знущання над бункерним дідусем Токаєву зараз? А йому це й не потрібно від слова зовсім. Я впевнен, що це не його ініціатива, а таке собі «вітаннячко» з Пекіну.

Схід – справа дуже тонка. Керівництво Китаю вважає, що Пітун вкрай загрався, робить зовсім не те, що треба. Але демонструє своє невдоволення не прямо, а через посередника. Водночас підкреслюючи, що Казахстан в зоні впливу Пекіна, а не Москви. До речі – дуже неприємний дзвіночок для Кремля. І на допомогу Китаю у безумній війні проти всього світу розраховувати їм не має сенсу…


disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди.
Залиште свій коментар