Карантин: Евакуйовані з Польщі гуляли Львовом і пили каву

Карантин: Евакуйовані з Польщі гуляли Львовом і пили каву

20 березня пять українських спеціальних потягів вивозять українців із Польщі в Україну. Потяги вирушають із Перемишля, зупиняються у Львові. Людям вимірюють температуру, але не ізолюють. Відтак евакуйованих із зараженої коронавірусом Польщі сьогодні можна було зустріти у центрі Львова, де вони гуляли і пили каву.


Про такий факт повідомило Радіо Свобода.

Трьох молодих людей побачили на площі Ринок. Усі вони приїхали у Львів потягом із Перемишля. Дмитро Клаповщук працював 5 останніх років у Варшаві. Через обмежувальні заходи, пов’язані із карантином у сусідній державі, тимчасово не працює. Про те, що дістатись в Україну можна 20 березня спеціальним потягом дізнався з інтернету. У Перемишль із Варшави троє молодих людей доїхали автомобілем, заплативши водієві гроші. Купили квитки у Львів.


За словами Дмитра, на вокзалі їх попередили про карантин і заходи безпеки, виміряли температуру, а також склали списки всіх, хто виїжджав із Польщі.

У центрі Львова зустріли й інших осіб, які повернулись із Польщі. Люди не самоізолювались, а вільно гуляли містом, не зважаючи на карантин.


Керівник департаменту охорони здоров’я Львівської обласної держадміністрації Андрій Васько, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, наголосив, що з двох перших потягів у Львові вийшли близько 300 осіб не лише зі Львівської, але й Закарпатської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської, Хмельницької, Вінницької та інших областей. Вони пройшли епідеміологічний контроль на станції Мостиська. І ще один температурний скринінг і огляд відбувся безпосередньо на вокзалі у Львові.

Читайте також:  Евакуйованих із Уханю українців розмістять на Львівщині

«Ніхто з людей, які повернулись, не потребував госпіталізації. Всі, хто мав власний транспорт, роз’їхалися. Мешканцям інших областей порадили, як краще добратися додому», – каже Андрій Васько.


Людей довозять до межі завершення Львівської області, а далі, каже чиновник, вони пересідають на інший транспорт. Усіх людей внесли у спеціальні реєстри і передали дані у департаменти охорони здоров’я різних областей і за ними спостерігатимуть сімейні лікарі.

Залиште свій коментар