HIMARS змінюють динаміку боїв в Україні, чотири місяці до зими можуть стати найжорстокішою війною – Die Welt

HIMARS змінюють динаміку боїв в Україні, чотири місяці до зими можуть стати найжорстокішою війною – Die Welt

Ракетні установки HIMARS, які поставляють США, в руках українських військових змогли змінити динаміку боїв. Хоча в Росії заявляють про ескалацію атак, Збройні сили України готуються до контрнаступу на півдні й зараз використовують вирішальну перевагу.


Найближчим часом обидві сторони активізують свої зусилля на фронті, тому чотири місяці до зими можуть стати найбільш жорстокою і кровопролитною війною. Про це пише німецьке видання Die Welt із посиланням на військових експертів.

РФ все ще має великі плани на Україну


Як заявив міністр закордонних справ Сергій Лавров, Кремль «не хоче більше концентруватися винятково на Донбасі», а тепер має намір також «розширити окуповані території на півдні» – в районах навколо Херсонщини, Запоріжжя та в інших областях.

«Це зайвий раз показує, з якими нереальними цілями досі працює Москва. Адже ситуація на півдні України сильно відрізняється від ситуації на сході, де росіяни досягли деяких, хоч і обмежених, територіальних «надбань» із величезними втратами», – йдеться у матеріалі.


Військові аналітики наголошують, що на півдні саме українські Сили оборони останніми тижнями змогли продемонструвати стійкий прогрес у «відкочуванні» лінії фронту, особливо навколо Херсона. За даними українського Генштабу, там від російських окупантів звільнено вже понад 40 населених пунктів.

На Херсонщині ЗСУ також продемонстрували свою здатність відрізати військам РФ шляхи постачання, відступу до облцентру та з нього, атакувавши в останні дні Антонівський міст. Він є «ключовим слабким місцем» для ворога, оскільки це лише один із двох переходів через Дніпро, які окупанти можуть використовувати для поповнення запасів або виведення своїх підрозділів. Зазначається, що ці українські атаки стали можливими, зокрема, завдяки більшій дальності дії поставлених США реактивних систем залпового вогню HIMARS.


Експерти додають, що останніми тижнями російські сили на півдні дедалі частіше займали оборонну позицію. За їхніми оцінками, у Херсонській області дислоковано близько 10 батальйонних тактичних груп (БТГр) РФ, що набагато менше, ніж на Донбасі.

Експерти зазначають, що системи HIMARS допомогли ЗСУ змінити динаміку боїв проти окупантів

«Ймовірно, це найбільш малолюдна ділянка фронту, оскільки РФ віддавала пріоритет бойовим діям на Донбасі, де розмістила близько 50 БТГр у найзапеклішій смузі між Ізюмом і Бахмутом», – припустив військовий експерт та кореспондент The Kyiv Independent Ілля Пономаренко.

А в Міноборони Великої Британії додають, що окупанти, схоже, вже усвідомили, що їм загрожує зростання небезпеки втратити частини півдня, і вони перебувають у процесі збільшення своїх сил там.

«З огляду на нестачу військ, нарощування їх на півдні в міру продовження бойових дій на Донбасі показує, наскільки серйозно російське командування ставиться до цієї загрози«, – наголосили у відомстві.

Сторони готуються до етапу війни, який може стати вирішальним

Понад тиждень тому президент України Володимир Зеленський поставив перед армією завдання відбити південь, який посідає центральне місце в економіці країни. Експерти зазначають, що нині з’являється дедалі більше ознак того, що Україна зосереджує сили в регіоні. На відміну від Донбасу, 200-кілометрова ділянка фронту дуже «пориста», що могло дозволити ЗСУ зіграти в одну зі своїх сильних сторін, а саме перевірити глибину російських рубежів оборони невеликими формуваннями.

«Українці, схоже, використовують нові HIMARS як стратегію виснаження ворога, враховуючи їхню здатність вражати російські цілі в тилу, які раніше були поза досяжністю української артилерії. Тільки в районі Херсона за останні кілька тижнів було знищено понад 50 цінних цілей ворога, таких як склади боєприпасів, командні центри й позиції ППО. Українці ще не отримали достатньо сучасних реактивних систем залпового вогню, щоб повністю переламати хід війни. Але ті, які на фронті, вже змінили ситуацію«, – йдеться в публікації.

За словами австралійського військового стратега, ексгенерала Міка Раяна, ці американські системи призвели до вирішального зрушення в динаміці війни. Він вважає, що введення Україною в дію HIMARS і рішення Росії взяти оперативну паузу перед поновленням атак на Донбасі, мабуть, «послужили перемикачем, який витягнув українців зі спіралі».

«Це було вкрай важливо. HIMARS дозволили українцям поступово ліквідувати перевагу російської артилерії. Якщо вони продовжать знищувати тактичні командні центри РФ, це вплине на здатність окупантів проводити більш масштабні кампанії в майбутньому», – сказав Раян.

Видання додає, що знищення багатьох російських складів боєприпасів за лінією фронту, схоже, вже впливає на ситуацію з постачанням військ РФ в Україні. Наприклад, військові чати країни-агресора рясніють оцінками, що російській армії загрожує серйозна логістична криза.

Особливо це актуально на Херсонщині після того, як окупантам довелося закрити Антонівський міст через українські обстріли.

ЗСУ із систем HIMARS знищили багато складів і баз окупантів

«На наступному етапі своєї кампанії росіяни зіткнуться із ситуацією, коли у них буде менше артилерійських боєприпасів, ще гірший бойовий дух і, можливо, більше атак із боку української авіації», – прогнозує ексгенерал.

Про те, наскільки складно Росії мобілізувати більше солдатів для цієї війни, свідчать також численні повідомлення про залучення нею до війни «різношерстої суміші» бойовиків «Л/ДНР», найманців із російських в’язниць або віддалених регіонів РФ.

За даними американського Інституту вивчення війни, російські «добровольчі батальйони» проходять лише 30-денну підготовку, тому їх кидають у бій як гарматне м’ясо. Так, на думку багатьох експертів, російська армія не в тому стані, який би дозволив їй захопити великі території України, як припускав Лавров.

Тому його зауваження про кремлівські амбіції на півдні та за її межами слід розглядати як спробу максимально посилити російський наратив про «перемоги» на сході України. Насправді навіть ці успіхи, досягнуті з величезними зусиллями та втратамидуже скромні.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що за останні 90 днів Росія отримала від 10 до 16 кілометрів землі – приблизно в таких пропорціях, що не так і багато.

Військовий експерт Раян вважає, що в будь-якому разі обидві сторони активізують свої зусилля щодо вирішення питання про війну в найближчі місяці.

«Чотири місяці до настання зими можуть стати найжорстокішою та кровопролитною війною в Україні», підсумував він.

Залиште свій коментар