Готував напади в РФ та «полював» на жінок: чим відомий головний кат «ДНРівців», затриманий у Києві. Ексклюзив

Готував напади в РФ та «полював» на жінок: чим відомий головний кат «ДНРівців», затриманий у Києві. Ексклюзив

Затриманий контррозвідниками СБУ головний кат донецької в’язниці «Ізоляція» Денис Куликовський отримав страшну славу після оповідань бранців. Після їхнього звільнення по крихтах додавалася інформація про одного з головних військових злочинців «ДНР».Про те, чим відомий «Палич», чому втік із тимчасово окупованої території, де ховався останнім часом – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Блудний син


Денису Куликовському 37 років. Він народився на Донеччині. На підконтрольній Україні території, у місті Курахове (розташованому біля однойменного водосховища) і зараз мешкають його батьки, а також сестра.

Родичі стверджують, що не спілкуються з Денисом: мовляв, давно з ним посварилися. Втім це досить стандартний хід для тих, кого територіально поділила війна. А ось дружина та син Куликовського перебували в Донецьку, де вони зараз – під питанням.


Денис Куликовський ("Палич"). Одне з останніх його фото

З того, що достеменно відомо OBOZREVATEL, ще до початку агресії Росії проти України Куликовський був співробітником правоохоронних органів. Декілька років служив у Донецькому міському управлінні УМВС України в Донецькій області, а також у пенітенціарній службі – зокрема у макіївській колонії (це місто-супутник Донецька).

«Прихід «російської весни» Куликовський сприйняв як шанс круто змінити своє життя, вирватися вперед. І не просто заробити, а розбагатіти», – розповіло джерело OBOZREVATEL.

Від мента до ката

У цей же час проявилися і його найтемніші сторони. Саме Куликовського до тремтіння боялися бранці «Ізоляції».

Цю в’язницю утворили в окупованому Донецьку на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів. Довгі роки там діяв арт-простір «Ізоляція», де відбувалося безліч заходів.

Арт-простір "Ізоляція" до війни.

Після окупації Донецька майданчик для відкритих дискусій перетворився на закритий таємний об’єкт «Міністерства держбезпеки ДНР». На цій території зберігалася «гуманітарна допомога» від Росії: зброя, військова техніка. Також сюди приїжджали тренуватися місцеві бойовики, які увійшли до так званих сил спецоперацій «ДНР» – але під пильним управлінням російських офіцерів.

В «Ізоляції» обладнали й камери, де у нелюдських умовах стали незаконно утримуватись люди.

В'язниця "Ізоляція" стала місцем катувань українців

Назву цього місця місцеві жителі навіть боялися вимовляти вголос. «Навіть якщо хтось із знайомих туди потрапляє, родичі кажуть: туди, де зникають люди. Це справді прокажене місце, страшне», – розповідала мешканка Донецька.

Одна з колишніх полонянок «Ізоляції» повідомила OBOZREVATEL, що особливою пристрастю «Палича» було «полювання» на гарних жінок.

«Полювання» – це я м’яко. У в’язниці полонянок приводили до нього за розкладом. Розповідати більше не можу, дуже важко», – додала жінка.

В'язниця "Ізоляція".

Коли нікуди тікати

Куликовський керував «Ізоляцією» до лютого 2018 року. Після катувань одного із ув’язнених його усунули. «Але, схоже, це було просто приводом. Бранців ніхто там не шкодував, а про тортури Палича знали всі», – повідомив наш співрозмовник.

За деякими даними, Денис Куликовський був змушений залишити окуповану територію Донбасу після того, як у «ДНР» розгорілася внутрішня війна за потоки.

Якийсь час він нібито переховувався в Росії, неодноразово обговорював під час розмов зі своїм спільником Вадимом Долговим (колишнім першим помічником начальника «ССО МДБ ДНР» Василя Євдокимова) різні способи забезпечити собі безбідне життя.

Долгов із Куликовським обговорювали напад на довірену особу Євдокимова ("Леніна")

Водночас вони навіть планували напад на «гаманець» Євдокимова, який часто їздив до РФ, щоб перевозити туди гроші та цінності, купувати нерухомість. Проте влітку 2020 року Долгова було затримано співробітниками ФСБ і плани зруйнувалися.

У Підмосков'ї співробітники ФСБ затримали Вадима Долгова

Чи був у той час Куликовський у Росії, чи виїхав раніше – невідомо. Проте до «ДНР» йому було вже не потрапити.

«Залишався один варіант – підконтрольна Україні територія. Ширилися чутки, що Куликовського давно завербували наші, але чи працював він на «контору» і як давно – стверджувати не можу. Говорили, що він уже не перший день переховувався в Україні», – розповіло наше джерело.

Денис Куликовський був у розшуку в Україні.

Таємниче затримання

Про те, що контррозвідкою спіймано головного ката «Ізоляції», повідомив 9 листопада один із найвідоміших бранців донецької в’язниці Станіслав Асєєв. Одразу після цього інформацію підтвердили й у СБУ та уточнили, що затримали боєвика в Києві.

За даними СБУ, Куликовський брав безпосередню участь не лише в тортурах, а й у вбивствах громадян України.

«Щодо колишнього бойовика проводяться визначені законодавством процесуальні дії. Зокрема, щодо його доставки до суду для обрання запобіжного заходу, а також отримання додаткової інформації про його протиправну діяльність», – повідомили у Службі безпеки України.

Контррозвідники затримали Дениса Куликовського у Києві.
 
Куликовського затримали в межах раніше відкритого кримінального провадження за чотирма статтями Кримінального кодексу України:
  • ст. 149 «Торгівля людьми»
  • ст. 258-3 «Створення терористичної групи чи терористичної організації»
  • ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих чи збройних формувань»
  • ст. 438 «Порушення законів та звичаїв війни».

За ці злочини Денису Куликовському загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна або довічне ув’язнення.

Залиште свій коментар