Головна небезпека для Кремля: що потрібно знати про нову очільницю МЗС Німеччини Анналену Бербок

Головна небезпека для Кремля: що потрібно знати про нову очільницю МЗС Німеччини Анналену Бербок

Вона могла стати другою жінкою в німецькій історії, яка обійняла посаду канцлера. Але врешті-решт стане першою жінкою, котра очолить Міністерство закордонних справ. Йдеться про представницю партії «зелених» Анналену Бербок, яка критикує Росію за війну на Донбасі, виступає проти будівництва «Північного потоку-2» та підтримує Україну в її євроатлантичних прагненнях.
OBOZREVATEL розповідає, чим відома майбутня глава МЗС Німеччини та яких нових імпульсів у зовнішній політиці країни від неї можна очікувати.

Хто така Анналена Бербок?


Політикиня народилася 1980 року в селі під Ганновером. У дитинстві вона професійно займалася спортом, а згодом вивчала політологію та міжнародне право в Гамбурзі та Лондоні. Виховує двох доньок.

Політична кар’єра Бербок розпочалася у 2005 році, коли вона у 25-річному віці вступила до партії «зелених». Через три роки дівчина обійняла посаду радника із зовнішньої політики парламентської фракції, а ще за рік стала співголовою регіонального відділення партії.2018 року Бербок вирішила поборотися за крісло голови своєї політичної сили. У результаті голоси розділилися між нею та її однопартійцем Робертом Хабеком – вперше в історії партію очолили одразу два її представники.

Анналена Бербок та Роберт Хабек

У 2021 році була одним із кандидатів на посаду канцлера Німеччини. Спочатку Бербок вважали фаворитом перегонів, проте через низку скандалів політик втратила лідерство і в результаті поступилася кріслом глави уряду Олафу Шольцу.

Які політичні погляди Бербок?

Судити про майбутню зовнішню політику Німеччини щодо України, Росії, Китаю та будівництва «Північного потоку-2» можна за біографією та заявами Бербок. І ось ключові погляди майбутнього міністра.

  • Екологія та політика

Ще під час передвиборчих перегонів Бербок дала зрозуміти, що у разі перемоги пріоритетом її політичної діяльності стане захист довкілля. Вона підкреслює, що не розглядає кліматичний порядок денний без відриву від зовнішнього, оскільки захист клімату може бути ефективним лише у разі міжнародних зусиль.

«Захист клімату – це завдання нашого часу, завдання мого покоління», – заявила вона на першій пресконференції як кандидат у канцлери.

  • Боротьба проти «Північного потоку-2»

Бербок – затята противниця будівництва російського газопроводу «Північний потік-2»: «якщо голос Німеччини у зовнішній політиці зазнає невдачі, зокрема у тому, що стосується напруженості в Україні та Росії, проєкту «Північний потік-2″, то Європа буде знищена».

Її аргументи такі: проєкт, по-перше, суперечить цілям захисту клімату, тому що Німеччині необхідно відмовлятися від традиційних джерел енергії; по-друге, робить Німеччину надто залежною від Росії; по-третє, Україна опиняється у програші – Київ втратить надходження за транзит газу.

«Лише Бербок зберігає ясне бачення», – характеризує Die Zeit позицію Бербок щодо російського питання; інші політики, на думку видання, носять «рожеві окуляри» і не розуміють всієї серйозності небезпеки.

Анналена Бербок очолила МЗС

Але для представниці «зелених» це питання не лише екології, а й міжнародної політики – на відміну від новообраного канцлера та інших німецьких політиків, вона не називає газопровід «економічним» проєктом (читай – мантра Кремля).

«Цей газопровід суперечить геостратегічним інтересам європейців, він чітко спрямований проти України, суперечить європейським цілям із захисту клімату та всім санкціям ЄС проти Росії, тому це абсолютно фатальний проєкт», – зазначала політикиня.

  • Жорсткий діалог з Китаєм та Росією

Майбутня глава МЗС виступає за «діалог та жорсткість» щодо Китаю. І у цьому її підтримує новий уряд Німеччини. Найімовірніше, від Бербок очікують проведення політики, орієнтованої на цінності, а не економіку, а також того, що вона частіше порушуватиме тему дотримання прав людини в Росії та Китаї.

У коаліційній угоді сказано про «системне суперництво» – це більш різке висловлювання. Перед зовнішньополітичним відомством ФРН на чолі з Бербок стоїть завдання розробити нову масштабну стратегію політики щодо КНР, яка «могла б реалізувати наші цінності та інтереси».

Це ж стосується й політики Німеччини щодо Росії. Бербок багато років критикує дії Кремля на Донбасі та у Криму. Раніше політикиня закликала підтримати Україну і нагадати РФ, що незалежні держави мають право обирати самі, до яких альянсів вступати.

«Послання Москві має бути таким: суверенні держави самі вирішують питання щодо своїх союзів. Сюди також входить перспектива України в ЄС та НАТО», – говорила вона.

  • Підтримка України

Бербок, безперечно, на боці Києва у питанні конфлікту з Росією. Це стосується і окупації Криму, і будівництва Північного потоку. Під час літньої передвиборчої кампанії політикиня не відкидала можливість військової підтримки для нашої країни на відміну від інших кандидатів у канцлери. А інший лідер «зелених» Роберт Хабек прямо виступав за надання Україні оборонної зброї.

«Ми відповідальні за Україну. Вона позбулася свого ядерного потенціалу. Інші країни гарантували їй безпеку. Але сталася окупація Криму, потім було вторгнення на схід України… Росія продовжує свої провокації», – вважає вона.

Бербок – на боці Києва щодо конфлікту з Росією

 

«Росіяни хочуть забрати газ із труби в Україні. Мета Путіна – ізолювати Україну… Але Путін не хоче просто дестабілізувати Україну. Він прагне дестабілізації всієї Європи, всіх нас», – говорила на передвиборчих дебатах Бербок.

Щодо євроатлантичних прагнень України, то тут Бербок не на боці Києва. На її думку, наша країна поки що не може вступити до НАТО через війну, що триває, на Донбасі.

«Ви не можете зробити третій крок перш, ніж зробите перший, і, звісно, не в ситуації, коли є жорсткий конфлікт із Росією. Вважаю, що варто підтримати Україну в питанні розмінування», – підкреслила політик.

  • Об’єкт кремлівської критики

Судити про небезпеку Бербок для Росії можна за активністю кремлівської пропаганди. Під час передвиборчої кампанії політик була одним із лідерів перегонів, однак через фейки, поширені Росією, її рейтинг останнім часом почав стрімко падати.

За даними організації AVAAZ, саме Бербок найчастіше ставала об’єктом брехливих новин – близько 25%. Наприклад, пропагандистські ЗМІ та російські боти говорили, що представниця «зелених» хоче заборонити утримувати домашніх тварин. І хоча це неправда, новина розійшлася соціальними мережами, а потім її підхопили щоденні видання.

Протягом пів року фактчекери тільки й встигали спростовувати фейки: ні, Бербок не має наміру скасовувати пенсії вдів та виділяти кошти на підтримку мігрантів. Ні, кандидатка від «зелених» не вважає, що електроавтомобілі можна заряджати по оптоволокну. Ні, вона не роз’їжджає на лімузині і ніколи не закликала легалізувати педофілію. Фактчекери зазначають: проти Бербок використали і її фотографії із Соросом, і склеєну у фоторедакторах еротику.

Американське видання Bloomberg з’ясувало, що саме Росія розгорнула кампанію проти Бербок, оскільки вважала її загрозою своїм інтересам. Тоді джерело, близьке до російського уряду, повідомило агентство, що Кремль готовий піти на все, щоб закрити їй шлях до влади.

Під час виборів Бербок стала об'єктом кремлівської критики

«Вона привертає увагу Кремля своїм войовничим ставленням до РФ, а її промахи під час передвиборчої кампанії зробили її вразливою», – йдеться в публікації.

За інформацією джерел, серед засобів, вжитих Кремлем для підтримки Дональда Трампа на виборах у 2016 році, були кампанії з дезінформації у соціальних мережах та хакерські операції для захоплення конфіденційної інформації, яка може бути поширена у відповідний момент.

Офіційний представник партії «зелених» Ян Хелтінг тоді підтверджував наявність тривожних ознак кібератак на комп’ютерну мережу партійних чиновників, а також зростання активності пов’язаних з Кремлем вебсайтів.

Залиште свій коментар


Loading...