Глава дипломатії ЄС про фінал війни РФ проти України: все вирішиться у найближчі 15 днів

Глава дипломатії ЄС про фінал війни РФ проти України: все вирішиться у найближчі 15 днів

Переговори України з Росією навряд чи призведуть до будь-якого результату протягом найближчого часу. Адже у Кремлі досі вірять, що російська армія зможе досягти поставлених перед нею цілей щодо окупації хоча б південних регіонів України.


Але у найближчі 15 днів ситуація може вирішитись, а те, що роблять українці, – увійде в історію. Про це заявив Верховний представник Європейського союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, чиє висловлювання публікує Reuters.

На думку високопосадовця з Євросоюзу, Кремль зараз не зацікавлений у переговорах про припинення вогню в Україні, оскільки російська армія не досягла своїх військових цілей – окупації хоча б частини української території.


«Зараз Росія не хоче ні про що сидіти і домовлятися: вона хоче лише окупувати територію. Він (Путін. – Ред.) хоче зайняти узбережжя до кордону з Молдовою та ізолювати Україну від моря. Він хоче серйозно вести переговори лише тоді, коли закріпить сильну позицію», – переконаний Боррель.

Єврочиновник знову нагадав, що ні Україна, ні Захід не приймають аргументів Кремля щодо проведення «спеціальної воєнної операції» з метою «демілітаризації» та «денацифікації» України. Весь світ вважає, що відбувається нічим не спровокована агресивна війна.


Саме тому Європейський Союз, Великобританія, США та інші союзники продовжать підтримувати Україну, зокрема надаючи військову допомогу. І Боррель не виключає, що результат війни може вирішитись у найближчі кілька тижнів.

«Це важливо, тому що все вирішиться протягом найближчих 15 днів. І що точно увійде в історію, так це здатність українців чинити опір», – наголосив чиновник.


Залиште свій коментар