«Газпром» відмовився бронювати транзит через Україну: Європа зустріне зиму з напівпорожніми сховищами

«Газпром» відмовився бронювати транзит через Україну: Європа зустріне зиму з напівпорожніми сховищами


Російський «Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності на транзит газу через Україну в серпні. І це в ситуації, коли запаси блакитного палива перебувають на одному з найнижчих за минулі роки рівнів.

Як повідомляє російське видання Інтерфакс, «Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності газотранспортної системи України в обсязі 63,7 млн кубів. В українському Кабміні раніше заявляли, що такі дії РФ – спроба вплинути на утримання високих цін на європейському ринку.

Тут варто відзначити, що російська компанія, згідно з підписаним контрактом, зобов’язана сплатити транзит 40 млрд кубометрів газу через Україну. Цього року через альтернативні газопроводи «Ямал-Європа» і «Північний потік» поставки були обмежені внаслідок планових ремонтів. І навіть у цій ситуації потужності вирішили не збільшувати.

Читайте також:   Курс доллара растет второй день подряд после пятимесячного минимума

«Баланс газового ринку Європи стає дедалі більш напруженим через невластиве сезонній закономірності падіння поставок СПГ; через планові ремонти знижуються і поставки трубопровідного газу», – зазначає видання.

Відзначимо, незабаром можуть запустити ще один газопровід – «Північний потік-2». В результаті з часом транзит газу через Україну може значно скоротитися. І це не тільки вплине на прибуток, а й поставить під загрозу існування української ГТС і позбавить Україну інструменту впливу на Росію. Без «Північного потоку-2» «Газпром» не може в необхідних обсягах доставляти блакитне паливо в ЄС в обхід України. А його запуск таку можливість забезпечить.Залиште свій коментар

Loading...