За словами Ердогана, Туреччина хотіла б розвивати переговори між Україною та Росією. Президент Туреччини навіть додав, що неодноразово обговорював це питання з Росією. Зокрема, з Володимиром Путіним.


Наша позиція тут зрозуміла. Ми за мир у регіоні, особливо щодо кримських татар,
– сказав Ердоган.

Тому, як зазначив політик, підняли питання про посередництво.


Що кажуть у Кремлі

У прессекретаря президента Росії Дмитра Пєскова запитали щодо того, чи Туреччина пропонувала провести у себе саміт щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Туди нібито хотіли запросити Зеленського й Путіна. Однак Пєсков відмовився коментувати цю інформацію.

Речник знову заговорив нібито Росія не є стороною конфлікту. Тому, мовляв, на такому саміті знайти шляхи вирішення проблеми буде неможливо. Пєсков вкотре закликав говорити з бойовиками.


Зеленський говорив з Ердоганом

Зеленський 17 листопада провів телефонну розмову з Ердоганом. Домовились про десяте засідання Стратегічної ради високого рівня у лютому 2022 року в Києві. Однак для цього потрібна підготовка. Тому узгодили проведення у грудні другого засідання «Квадриги» на рівні міністрів закордонних справ та оборони.

Крім того, Зеленський подякував Ердогану за підтримку Кримської платформи. Не оминули темою співпрацю в оборонній сфері.