6 березня Аліна дізналася, що «Да Вінчі» вирішив очолювати штурмову групу, яка заходила у Богданівку. Тоді через це вони посварилися, бо дівчина заявила, що це було «безвідповідально» з боку захисника. Про це парамедикиня розповіла в інтерв’ю Front 18.

Кохана «Да Вінчі» про останні дні його життя

За словами Аліни, о 5 ранку 7 березня вона виїхала на чергування. За день до цього пара дуже посварилася, бо «Да Вінчі» пішов з хлопцями на штурм.


Він очолював штурмову групу, яка заходила у Богданівку. Я сказала, що це безвідповідально по відношенню до мене, до наших стосунків, і до батальйону і до всіх людей, які за ним їдуть,
– розповіла дівчина.

Тоді ж пара домовилась, що «Да Вінчі» не лізе на самий передок, а Аліна не лізе на стапуг. І вже ввечері закохані «заключили перемир’я», що ніхто нікуди не виходить.


7 березня Аліна була зі своєю групою медиків. За 30 хвилин до повідомлення про важкого «трьохсотого» коханий написав дівчині і запитав, як у них справи та чи все добре. Саме того дня було тихо і без жодного поранення.

«Проходить хвилин 30 і мені кажуть, що є важкий «трьохсотий». Я одразу знала, що це «Да Вінчі», ніхто не сказав мені цього. Це було внутрішнє відчуття, я просто це відчула. Я взяла другу рацію і боялася, що він не вийде на зв’язок. Я викликаю, а він мовчить», – розповіла Аліна.

Тоді дівчина одягла каску і поїхала за пораненим. За словами Аліни, її трясло наче перед іспитом, бо вона вже відчувала душею, що це був її коханий. На жаль, відчуття парамедикиню не підвело…

Загибель «Да Вінчі»: що відомо

  • Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі» загинув у бою під Бахмутом 7 березня – він потрапив під російський обстріл.
  • 9 березня попрощалися із захисником на Прикарпатті. Поховали Героя на Аскольдовій могилі 10 березня.
  • Президент України Володимир Зеленський посмертно нагородив «Да Вінчі» «Хрестом бойових заслуг».