До Держдуми РФ внесли законопроєкт про визнання розпаду СРСР найбільшою катастрофою ХХ століття

До Держдуми РФ внесли законопроєкт про визнання розпаду СРСР найбільшою катастрофою ХХ століття

До нелегітимної Державної Думи Росії внесли законопроєкт, який передбачає визнання розпаду Радянського Союзу (СРСР) «головною геополітичною катастрофою ХХ століття». Проєкт ініціювала Ліберально-демократична партія Росії (ЛДПР).


Документ уже розміщено в електронній базі даних Держдуми, повідомляє у понеділок, 20 грудня, російське видання РИА Новости. Він присвячений до тридцятої річниці розпаду СРСР.

Як ідеться у заяві, розпад Союзу нібито призвів до «політичних, соціальних та економічних проблем», зокрема виникнення «конфліктів на національному ґрунті».


«Державна дума (…) вважає розпад СРСР головною геополітичною катастрофою XX століття, яка призвела до дезінтеграції в різних сферах життя суспільства, загострення економічної та політичної кризи, виникнення конфліктів на національному ґрунті», – цитує видання заяву на сайті нелегітимної Держдуми РФ.

Російські депутати надішлють таку заяву Радфеду, уряду, президенту, Міжпарламентському союзу, Парламентській асамблеї ОДКБ, Міжпарламентській асамблеї держав-учасниць СНД.


Зазначимо, що раніше президент країни-агресора Володимир Путін заявив, що розпад СРСР – це нібито трагедія. На його думку, так вважає більшість жителів колишнього Союзу. Путін також наголосив, що розпад СРСР насправді був «розпадом історичної Росії під назвою Радянський Союз».

Нагадаємо: 8 грудня 1991 року було підписано Біловезьку угоду – документ, який констатував припинення існування СРСР та створення СНД. Його підписали перший президент України Леонід Кравчук, президент Росії Борис Єльцин та голова білоруського парламенту Станіслав Шушкевич. У преамбулі сторони вказали: «СРСР як суб’єкт міжнародного права та геополітична реальність припиняє своє існування».


Залиште свій коментар