Дмитро Гордон: Я вірю Зеленському. Я вважаю, що він гарна людина. Але він не зміг сформувати команду професіоналів (відео)

Дмитро Гордон: Я вірю Зеленському. Я вважаю, що він гарна людина. Але він не зміг сформувати команду професіоналів (відео)

Журналіст Дмитро Гордон в етері телеканалу “Наш” заявив, що він розчарований оточенням президента України Володимира Зеленського і відсутністю результатів реформ в Україні.

Ведучий попросив Гордона прокоментувати інтерв’ю, яке він нещодавно взяв у лікаря Євгена Комаровського, де лікар сказав: “Результати Зеленського викликають величезний смуток. Просто величезний. Просто іноді хочеться ридати – і все. Я просто бачу – і мені дуже погано”.

Тут не йдеться про розчарування від діяльності президента Зеленського. Тут ідеться про розчарування, пов’язане з людьми, яких президент Зеленський поставив на ті чи інші керівні посади. Так, велике розчарування, але воно не стосується особисто президента. Якщо ви запитаєте мене, то я скажу: я вірю Зеленському, я йому абсолютно вірю, вважаю його гарною людиною, патріотом України, але, на мою думку, за ті 10 місяців, які він перебуває у владі, він не зміг сформувати команду професіоналів. І я розумію чому“, – відповів Гордон.Він пояснив, що у кожної людини, не тільки у Зеленського, є лише кілька близьких товаришів, яким він довіряє і, в разі обрання президентом, зміг би запросити на важливі посади.

Мені щонайбільше називали вісьмох людей… Запитаєте у мене, я вам теж скажу: п’ять – шість. Ну, може, вісім. Чому ви думаєте, якщо у нас у всіх є по п’ять – вісім (надійних) людей, у президента Зеленського має бути 20 або 50? У нього точнісінько так само людей немає, і це по-людськи зрозуміло. Єдине, я вважаю, що, якщо ми хочемо зберегти Україну (а йдеться про збереження держави, я дуже боюся, що незабаром ми залишимося в країні під назвою “Україна”, до складу якої входить п’ять – шість областей: Київська, Житомирська, Вінницька, Полтавська, Черкаська та Чернігівська), ми маємо зібрати найкращих професіоналів, незалежно від їхньої партійної належності і симпатій, сформувати з них уряд, дати їм повноваження, контролювати їх, ухвалити єдині правила та норми і почати саджати нарешті за корупцію. У нас же ніхто не сидить. Жоден собака не сидить! А минуло 10 місяців. Нам говорили, що будуть “посадки”… Я не кровожерливий, але я хочу, щоб посадили людей п’ять – десять, а решта зрозуміла, що за це саджають“, – розповів він.На думку Гордона, скасування ухваленого у 2014 році закону про люстрацію, який обмежує право для високопосадовців часів президентства Віктора Януковича обіймати посади в органах державної влади, могло б допомогти залучити професіоналів до управління державою:

У нас є велика кількість аполітичних професіоналів, яких треба залучати до роботи… Я скасував би закон про люстрацію. Це хибний закон, який писали у РФ і який ухвалили через російську агентуру в українському парламенті. Це суто російський закон, покликаний послабити інститути української державності. Чого домоглися цим законом? Це помилка. І незалучення професіоналів до роботи у владних структурах – це помилка. [Вождь соціалістичної революції Володимир] Ленін говорив, що кухарка може керувати державою. Не може. І не може нефахівець зуби лікувати“.

Гордон каже, що обговорював із Зеленським кадрові питання в грудні під час зустрічі в Офісі президента:

Я сказав, що потрібно залучати таких людей, як [колишній голова СБУ, ексначальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор] Смешко, як [російський економіст і опозиційний діяч, колишній радник президента РФ Володимира Путіна Андрій] Ілларіонов. Залучати найкращих, які розбираються. Я це сказав просто в очі. Повторю: треба брати найрозумніших, професійних, але не пов’язаних із режимом Януковича навіть близько… У країні є такі брили, як Ігор Смешко, і це злочин (я кажу це цілком серйозно) не використовувати цієї людини. Злочин! Тому що такого рівня фахівців у сфері безпеки ми можемо перелічити на пальцях однієї руки. Його треба просити: “Ігорю Петровичу, прийдіть туди чи туди. Раду національної безпеки очольте або Службу зовнішньої розвідки”. Щось треба робити! Не можуть такі люди не служити державі“.

Гордон наголосив, що, як і раніше, вважає, що Зеленський був найкращим вибором для України у 2019 році, бо вперше за багато років на чолі держави опинився не корупціонер:

У нього не так багато людей, на яких він може покластися, у нього не вистачає, я так думаю, людей, яким він може стовідсотково довіряти (крім дружини, мабуть, і [бізнес-партнера в минулому, а зараз першого помічника] Сергія Шефіра, напевно). Йому складно. І кожному було б складно. Але краще Зеленський, ніж [п’ятий президент Петро] Порошенко. Краще Зеленський, ніж Янукович. Це був найкращий вибір. Скажу важливу річ: у нас сьогодні президент (вряди-годи!) не корупціонер. У нас сьогодні президент не очолює системну корупцію в країні. Це дуже важливо. У нас сьогодні президент, який хоче щось зробити для країни. Це дуже важливо. Тому що перед цим було два президенти, які рвали тільки на себе, збагачувалися, займалися божевільною брехнею. Сьогодні президент – порядна, розумна людина. Так, йому нелегко, так, у нього немає команди. Так, [поряд] купа ідіотів і непрофесіоналів. Але це не дало мені приводу засумніватися особисто в ньому“.

Він вважає, що шанс, що в Україні відбудуться зміни, є, але президенту треба насамперед зайнятися кадрами:

“Мені не подобається, що за ці 10 місяців немає змін, які ми побачили б. А головна зміна, яку бачить будь-яка людина, – додається у неї грошей у кишені чи ні. У мене грошей меншає. Це пов’язано з економічною ситуацією. Я можу сказати про себе і свою сім’ю: мені за ці 10 місяців президентства дуже шанованої мною людини стало важче. Чи сподіваюся я? Так, але надій мало, тому що я не бачу системи залучення найкращих кадрів, а кадри вирішують усе. Це найголовніше. Я маю бути впевненим, що, наприклад, міністр із питань сільського господарства – це найкращий в Україні спеціаліст із сільського господарства, а його команда – найкращі менеджери у цій сфері. Я маю бути впевненим, що міністр оборони – це найкращий з усіх, хто може очолити армію. А зараз я цього не спостерігаю. Я знову спостерігаю ідіотів-депутатів без життєвого досвіду. Я не кажу професійного, а навіть без життєвого досвіду. Тому що тільки невеликого розуму людина може сказати, щоб жінка продала собаку чи кота, [щоб оплатити комуналку]. У мене тоді запитання: кого ви понабирали? Раніше сиділи корупціонери, а зараз сидять ідіоти. Тобто корупціонерів ми поміняли на ідіотів. А не можна якось розумних людей туди залучити?”.

За матеріалами: Гордон.

Залиште свій коментарLoading...