Дітям в Україні обіцяють по $10 000, але отримають їх не всі: Гетманцев пояснив ідею Зеленського

Дітям в Україні обіцяють по $10 000, але отримають їх не всі: Гетманцев пояснив ідею Зеленського

Обіцяний президентом Володимиром Зеленським економічний паспорт дозволить дітям до 16 років накопичити по $10 тис. (за нинішнім курсом близько 273 тис. грн). Водночас не виключено, що гроші отримуватимуть лише ті, хто народився у 2019 році та пізніше.


Про це заявив голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише Delo.ua. Нардеп уточнив: кошти на рахунки дітей, можливо, надходитимуть не лише з рентної плати за користування надрами. Але поки що йдеться лише про неї.

«У нас народжується близько 300 тисяч дітей на рік. Я не виключаю, що відрахування будуть не тільки від ренти, а й від інших платежів. Наприклад, від приватизації, імпортного ПДВ… Поки що ми говоримо тільки про ренту», – сказав Гетманцев.


Поповнення рахунків, за його словами, буде щомісячним. Скористатися грошима, як і анонсував президент Володимир Зеленський, діти матимуть змогу лише після досягнення 18 років.

Точний розмір відрахувань, зазначив Гетманцев, буде встановлено законопроєктом про економічний паспорт. А якщо ренти не вистачить на чергову виплату, різницю мають намір дотувати за рахунок держбюжету, тобто з кишень інших платників податків.


«Ми розраховуємо на те, що після досягнення повноліття дитина повинна мати близько $10 тис. в еквіваленті. Безумовно, у гривні з урахуванням інфляції», – сказав Гетманцев.

Нагадаємо, під час щорічного звернення до Верховної Ради 1 грудня Зеленський заявив, що найближчим часом внесе законопроєкт про економічний паспорт. В результаті плату за користування надрами переказуватимуть на індивідуальні рахунки дітей. Гроші можна буде витратити на освіту в Україні чи купівлю нерухомості (теж у межах країни).


Як підрахував народний депутат Ярослав Железняк, вся рента (а не тільки з руди) у 2021 році становитиме 41,5 млрд грн, 2022-го очікується 47 млрд грн. До того ж в Україні налічується 7,5 млн дітей до 18 років. Якщо поділити ренту на всіх, вийде 6,3 тис. грн на рік.

Залиште свій коментар