Деякі вистрибували з автобуса на ходу: сотні бурятів збунтувалися та відмовляються воювати в Україні

Деякі вистрибували з автобуса на ходу: сотні бурятів збунтувалися та відмовляються воювати в Україні

Уже близько 500 бурятських контрактників відмовилися воювати в Україні, але розірвати контракт та повернутися додому не так просто. Їм погрожують кримінальними справами, тримають в ув’язненні, відбирають телефони, не приймають рапорти.
Про це розповіла голова фонду «Вільна Бурятія» Олександра Гармажапова в ефірі телеканалу Freedom. За її словами, згідно із російським законом контрактники мають повне право розірвати контракт і не воювати в Україні.

«Командири вдають, що не бачать рапорти, ставлять печатки «схильний до брехні і зради». […] Сумарно через нас пройшло близько 500 осіб. Це все люди, які кажуть, що вони не хочуть воювати, вони не розуміють, що там роблять. Також звертаються з інших регіонів», – сказала Гармажапова.


Вона додала, що нещодавно було опубліковано звернення дружин військовослужбовців із Бурятії, які просили повернути їхніх чоловіків на батьківщину.

За словами голови фонду, насправді їхні чоловіки вже поверталися додому, але на момент публікації звернення їх повернули, тому деяким довелося вистрибувати з автобуса на ходу. Їх залишили на окупованих територіях України ще на 10 днів.«І ось учора, сьогодні почали прилітати літаки, і там вже є ті, хто відмовився. Контракт розірвати можна. Покарання за це немає. Це реально. Їх тримали в ув’язненні, але їм вдалося повернутися. Або ось так, або «вантажем 200», – констатувала Гармажапова

Залиште свій коментар


Loading...