Данілов заявив, що підтримує ідею жорсткої президентської республіки в Україні, та назвав причини

Данілов заявив, що підтримує ідею жорсткої президентської республіки в Україні, та назвав причини

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов підтримав, щоб в Україні була жорстка президентська республіка. На його думку, сильна особистість дозволить зробити ривок.


Про це він розповів в інтерв’ю «РБК-Україна«. Данілов зазначив, що не потрібно часто міняти Конституцію і вже варто визначитися, який тип республіки в нас буде.

«Якщо ми є президентською республікою, треба сказати – давайте робити президентську республіку, де президент – це глава виконавчої влади, відповідає за всі ці процеси. І тоді у нас з вами все добре», – говорив він.


Данілов сказав, що населення обирає главу держави, покладаючи на нього надії, але в Україні парламентсько-президентська республіка. За його словами, в такому випадку президента має обирати Верховна Рада, але українці хочуть самі обирати президента. Тому в Україні потрібно встановити президентську республіку.

«Тому що тоді є відповідальна людина, яка розуміє, на що вона йде, навіщо і так далі», – пояснив глава РНБО.


Данілов не виключив, що може бути парламентсько-президентська республіка. Але для цього потрібна «усталена демократія, що має своє коріння». І для цього повинні пройти століття, резюмував секретар РНБО.

Відзначимо, що раніше президент Володимир Зеленський говорив, що в Україні де-юре парламентська республіка, а де-факто президентська.


«Де-юре – ми парламентсько-президентська республіка, де-факто – ми президентсько-парламентська республіка. Де-юре – у президента немає всіх повноважень, щоб нести за все відповідальність, а де-факто – українці обирають собі лідера-президента і, незважаючи ні на що, хочуть, щоб президент ніс за все відповідальність», – розповідав він.

Залиште свій коментар