«Ця армія вже не відступить і не здасться!» Білоруський командир у запасі закликав військових відмовитись воювати з Україною

«Ця армія вже не відступить і не здасться!» Білоруський командир у запасі закликав військових відмовитись воювати з Україною

Підполковник запасу, командир Брестської десантно-штурмової бригади Валерій Сахащик звернувся до білоруських військових та закликав їх не виконувати злочинні накази щодо нападу на Україну.


Відеозвернення офіцера, що стояв біля джерел формування білоруської армії, було опубліковано на тлі інформації про вступ Білорусі у війну з Україною на боці Росії.

«Я зважився записати перше у своєму житті відеозвернення тому, що мої співвітчизники, хлопці в блакитних тільниках — таких же, які все життя носив я — сидять у лісі на кордоні з Україною. І дуже схоже на те, що найближчим часом збираються взяти участь у дуже поганій справі, яка може мати катастрофічні наслідки для нашої країни і остаточно поховати славу і традиції військ, які здобували багато поколінь десантників. І можливо далеко не всі повернуться на батьківщину живими» – розпочав сво звернення офіцер.


Він нагадав білоруським військовим про те, що всього за три дні після початку вторгнення в Україну, російські окупаційні війська зазнали колосальних втрат, співмірних з тими, які понесли росіяни протягом двох років першої війни в Чечні.

«Російська армія, яка має величезний бойовий досвід, три доби перебуває в пеклі. Кількість убитих обчислюється вже тисячами. Полонених — сотнями. Пораненими переповнені госпіталі та цивільні лікарні у прикордонній смузі. Жодних цілей операції не досягнуто. На даний момент не вдалося взяти ні Київ, ні жоден з обласних центрів, російська армія вже суттєво виснажена. А українці, витримавши найважчі 72 години, успішно провели мобілізацію, організувалися, налагодили логістику, отримали підтримку всього світу — і моральну, і потік військово-технічного майна. І найголовніше — побачили, що напали на них звичайні смертні люди, перестали боятися, відчули смак перемоги. Ця армія вже не відступить і не здасться «, – попередив Сахащик своїх побратимів-армійців у Білорусі.


Він закликав білоруських військових не вірити в брехню пропагандистів, а включити мізки і проаналізувати реальну ситуацію.

«Росіяни просто стали жертвами своїх же пропагандистів, які пообіцяли, що народ України зустріне їх хлібом-сіллю, як визволителів. Але ви вже все знаєте. Хоч вам і забороняють мати смартфони, але ви поки що на батьківщині, в контакті з рідними і з друзями. І мали час усе оцінити та осмислити. У когось є сумніви, що ваш вхід в Україну буде кращим за новорічний штурм Грозного у 1995 році?» – поставив риторичне запитання підполковник Сахащик.


Офіцер також наголосив: Україна ніколи не була ворогом для Білорусі. І ніколи їй не загрожувала. А за участь у злочині, який прямо зараз скоюють щодо України Путін та Лукашенко, білоруським військовим доведеться відповідати – і перед законом, і перед своїм народом, і перед власною совістю.

«Будь-якій розсудливій людині мають бути зрозумілі, як мінімум, три речі. Перше: Україна ніколи не загрожувала Білорусі і не загрожує зараз. Друге: жодних «наркоманів», націоналістів в українській владі немає. А якби й були — вони були обрані на вільних демократичних виборах. Третє: жодних правових підстав вторгатися на територію України у білоруських збройних сил немає, тим більше, що це прямо забороняє чинна конституція. Це не наша війна. Ви не будете захищати свою батьківщину, свій дім, свою родину. Ви не здобутете в цьому конфлікті слави — лише ганьбу, приниження, кров, смерть і становище нації-вигнанки для всього білоруського народу на десятиліття» , – попередив Сахащик.

Офіцер звернувся до тих, хто прямо зараз на кордоні з Україною чекає наказу для початку вторгнення.

«Брати! Знайдіть спосіб не брати участі у цій брудній справі. Батьки-командири, ви зможете жити з тим, що поклали пацанів ні за що?! Як ви будете дивитися в очі матерям, які віддали вам своїх синів?» – закликав він.

Також він звернувся до своїх колишніх колег з проханням зупинити безглузду бійню і воєнний злочин, що готується, який забруднить руки білоруських військових кров’ю, відправить білоруським матерям тисячі трун і позбавить білоруських дітей майбутнього.

«Особливо звертаюся до людей, від яких залежить дуже багато: до воєначальників з великими зірками. Для багатьох із вас я був командиром, наставником, другом. У моїй пам’яті ви лишилися порядними, відповідальними, ініціативними військовими керівниками, які здатні швидко орієнтуватися у складній обстановці, грамотно і глибоко аналізувати ситуацію, прораховувати наслідки тих чи інших рішень. Хлопці, зрештою, це ваші прямі функціональні обов’язки. Саме для цього батьківщина стільки років вас виховувала. Як би на вас не тиснули — здійсніть справжній чоловічий вчинок: ухваліть правильне рішення, наберіться громадянської мужності, не відправляйте пацанів на бійню! Іноді вищий подвиг — просто сказати «Ні!». І увійти в історію як людина, яка врятувала життя сотень, а може і тисяч людей. І стосунки з братнім народом. І навіть якщо вас зараз звільнять — повірте: ви будете героями!» – завершив звернення Сахащик.

Залиште свій коментар