Ціни на газ у Європі впали втричі, незважаючи на старання Росії

Ціни на газ у Європі впали втричі, незважаючи на старання Росії

У Європі вартість газу знизилася порівняно з минулим літом практично втричі. Зараз мегават-година коштує 67 євро, а минулого літа 300 євро (у Європі газ вимірюють у кількостях виробленої енергії, а не обсягом).


Як передає Інтерфакс, такі оцінки озвучив член Єврокомісії (ЄК) з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон. За його словами, Саміт ЄС, на якому обговорили подальші кроки щодо зниження цін, також вплинув на ринок. Після заяви політиків ціна додатково зменшилася на 10%.

«Після оголошення про це ціни на газ знизилися на 10%. Сьогодні у нас мегават-година коштує 67 євро, а минулого літа вартість була 300 євро. Так, ціни знижуються, вони будуть знижуватися», – сказав єврокомісар у неділю в ефірі передачі, організованою каналами RTL, LCI та газетою Le Figaro.


Голова Євроради Шарль Мішель заявив на пресконференції після дебатів європейських лідерів, що на саміті було виявлено «одноголосну сильну рішучість діяти разом як члени Європейського Союзу для досягнення трьох цілей: знизити ціни (на газ), гарантувати безпеку поставок і продовжувати працювати, щоб скоротити попит».

ЄС також вдалося за короткий термін знизити залежність від російського газу з 40 до 7%. Це вимушений захід, оскільки Росія різко скоротила постачання до Європи навіть без рішення про газове ембарго. Незважаючи на всі проблеми з постачанням, державам Євросоюзу вдалося наповнити газові сховища та підготуватися до зими.


Залиште свій коментар