Чоловіка українки, яка народила четверню в Польщі, можуть депортувати: деталі резонансної історії

Чоловіка українки, яка народила четверню в Польщі, можуть депортувати: деталі резонансної історії

У Польщі громадянка України народила четверню: на світ з’явилися хлопчики вагою приблизно 1,5 кг кожен. І зараз лікарі роблять усе можливе, щоб життям малюків нічого не загрожувало. Вагітність у жінки проходила непросто, а народжувати довелося на шість тижнів раніше і за допомогою кесаревого розтину.
Правда, виникла проблема – польська влада тепер може депортувати батька Адама, Аллана, Кая і Ноя в Україну. Все через однин документ, якого під час перевірки в чоловіка не знайшли.

Детальніше про це читайте в матеріалі OBOZREVATEL.


Поїхали до Польщі в пошуках кращого життя

Батько чотирьох новонароджених хлопчиків Олексій Кучер зараз дуже щасливий. На своїй сторінці в Facebook він написав: «Дорогі друзі, здійснилося, я став багатодітним батьком. Не можу передати свої відчуття, це щастя, яке залишиться на все життя. Спасибі моїй коханій дружині за те, що вона зробила мене таким щасливим. Ви не уявляєте, через що вона пройшла, вона мій герой».Олексій і Марина вже більш ніж шість років живуть у Польщі. Він із Черкас, а вона – з Кропивницького. До сусідньої країни вони поїхали в пошуках кращого життя. Як розповідає багатодітна мама, у своєму місті вона займалася косметологією, але великих доходів це їй не приносило, доводилося ще й торгувати косметикою просто на вулиці з багажника автомобіля. Щоб забезпечити себе і сина, Марина бралася за додаткову роботу.

Зі своїм майбутнім чоловіком жінка познайомилася ще в Кропивницькому років сім тому, виїхати до Польщі було їхнім спільним рішенням. Спочатку Олексій там був найманим робітником, а близько чотирьох років тому відкрив свою фірму з працевлаштування. Марина ж продовжила займатися косметологією та обзавелася власним салоном.

Олексій і Марина вже сім років разом

Батька можуть депортувати

У Польщі парі здавалося, що життя налагодилося. Старший 16-річний син Марини теж переїхав до цієї країни, коли закінчив школу, там він продовжив навчання. А на початку 2021 року сім’я дізналася про те, що їх чекає поповнення. Правда, спочатку лікарі говорили про те, що майбутня мама народить трійню, потім двійню, на третьому УЗД сказали, що буде трійня, а вже на четвертому з’ясувалося, що в родині народиться відразу чотири дитини.

Однак ще навесні на один із польських заводів, з яким співпрацює Олексій, прийшли з перевіркою прикордонники. Вони переглядали всі документи й виявили, що в Олексія не вистачає документа, який дозволяє йому працювати директором компанії в Польщі.

«Тобто жити я тут можу, але для того щоб керувати або володіти компанією, потрібно було ще один дозвіл, якого у мене не виявилося. Я про це не знав. Але, як розумієте, незнання закону не звільняє від відповідальності», – говорить OBOZREVATEL Олексій.

Олексій і Марина в Польщі живуть більш ніж шість років

Чоловікові довелося сплатити штраф, проте ще в його паспорті поставили штамп про депортацію. «Поки я можу перебувати в Польщі через пандемію. Але як тільки вона закінчиться, мені доведеться покинути цю країну», – каже Олексій.

Багатодітній родині намагаються допомогти

Депортація – питання часу. Але Олексій навіть не уявляє, як може залишити в Польщі дружину з дітьми.

Тільки після того, як українка народила в Польщі четверню і це викликало резонанс у суспільстві, на сім’ю звернули увагу. Зараз справою займаються правозахисники, а Олексій і Марина дуже сподіваються, що їм не доведеться розлучатися. Особливо зараз, коли сім’ї потрібні гроші й допомога.

Сім'я з сімох людей буде жити в трикімнатній квартирі

Сім’я живе у Вроцлаві, орендує трикімнатну квартиру. За словами Олексія, їм всім буде тісно в таких умовах, але дозволити собі зняти більше житло вони поки не можуть. «Тут ціни на житло зовсім інші, ніж в Україні. Я дивився, скільки коштує 5-6 кімнатна квартира або будинок, це приблизно 2 тисячі доларів, для нас це дорого», – пояснює чоловік.

Оскільки Олексій із Мариною живуть і працюють у Польщі легально, сплачують податки, то в них є державна медична страховка. Мама і діти отримують медичний догляд. Вагітність українки вели відразу два фахівці, а тепер, як повідомляють у лікарні, за чотирма немовлятами спостерігають усі неонатологи цієї установи.

Уповноважена президента Польщі у справах мігрантів з України Ольга Хребор звернулася до воєводи Нижньосілезького воєводства з проханням допомогти багатодітній українській парі вирішити питання з документами.

Залиште свій коментар


Loading...