Чи зміниться курс долара в Україні в лютому: озвучено прогноз

Чи зміниться курс долара в Україні в лютому: озвучено прогноз

Курс долара в Україні в лютому, ймовірно, залишиться на тому ж рівні, на якому перебуває зараз. Після коливань, які були наприкінці грудня та початку січня через бюджетні виплати, валюта буде укріплюватись.


Такий прогноз у коментарі OBOZREVATEL озвучив Олександр Паращій, керівник аналітичного відділу Concorde Capital. За його словами, ніяких факторів, які б негативно впливали на валюту, наразі не передбачається.

«Ми бачимо, що зараз ринок трохи заспокоївся, гривня більш-менш укріплюється на ринках. Напевне, так і буде відбуватися подальше повільне укріплення гривні через те, що передусім надходитиме зовнішня допомога і приплив валюти через зовнішню допомогу бюджету зростає. Тобто наші золотовалютні резерви стабільно поповнюються, що трохи покращує очікування щодо гривні. Водночас немає ніяких таких фундаментальних факторів, які б суттєво тиснули. Принаймні наразі ми не очікуємо», – пояснив експерт.


Один із факторів, який впливає на курс долара, – «зернова» угода. Проте в лютому не очікується переглядів щодо домовленості.

«Ціни на енергоресурси – це те, що могло б натиснути на гривню через зростання, але вони лишаються більш-менш помірними. Відповідно, немає якихось таких серйозних факторів. Звичайно, геополітичний фактор залишається основним ризиком. Ми розуміємо, що там будь-яка ескалація збільшуватиме невизначеність і тиснутиме на гривню», – підсумував Паращій.


Залиште свій коментар