Четверо полонених із ОРДЛО вирішили відмовитися від обміну: один заявив, що Донецьк має бути українським. Відео

Четверо полонених із ОРДЛО вирішили відмовитися від обміну: один заявив, що Донецьк має бути українським. Відео

Щонайменше четверо «мобілізованих» з ОРДЛО, що потрапили у полон до Збройних Сил України на Харківщині, відмовляються від обміну і хочуть залишитися на підконтрольній Україні території. Вони розповідають, як їх силоміць кинули на фронт.Також один з полонених заявив, що вважає себе українцем і хоче, аби Україна повернулася в його рідний Донецьк. Відео розмови з полоненими, де вони про це говорять, виклав блогер і автор проєкту «Шукай своїх» Володимир Золкін.

26-річний кулеметник Олександр Пігуз з Донецька заявляє, що пішов на війну через погрози. Йому, студенту історичного факультету університету в Донецьку, погрожували відрахуванням та кримінальним переслідуванням.


«Ніхто нам про [вторгнення в] Україну не казав, нам у військкоматі говорили, що ми будемо служити у межах Донецька, охороняти тилові об’єкти. І коли ми опинилися у Бєлгородській області, стало зрозуміло, куди ми їдемо. Виходить, ти нелегально в’їхав на територію Російської Федерації, нас сюди завезли залізничним ешелоном, куди ти там втечеш, тебе знайде ФСБ або поліцейські, у тебе немає ані карти банківської, нічого… Тому довелося», — сказав Пігуз.

У полоні кулеметник — з 25 березня. Він запевняє, що категорично проти насильства, називає себе українцем і каже, що хотів би, щоб українська влада повернулася у Донецьк.


«24 березня мою роту перекинули у Вільхівку і конкретно наш взвод неповний залишили на околиці Вільхівки рити бліндаж. Наступного дня, коли наша частина взводу заступила в наряд, мене відправили як кулеметника на позицію, метрів на сто уперед, хвилин через 15 після цього, дорогою, судячи з усього з Харкова я побачив колону, що рухається. Перш ніж я встиг побачити будь-які знаки розрізнення між колоною і бліндажем, який відкопувала залишена частина взводу, почався бій і за хвилину-півтори він завершився», — сказав Пігуз.

За словавми полоненого, він не вступав у бій, а спостерігав за ситуацією, а потім був захоплений бійцями тероборони. На його думку, єдиний шанс залишитися живим — здатися у полон або сховатися від мобілізації.

Зараз, каже Пігуз, і він, і інші полонені з його камери, хочуть відмовитися від обміну.

«Ми збираємося з хлопцями з камери написати рапорт про відмову від обміну, якщо такий і планувався, залишитися тут. Теж усі хлопці-українці, з Донецька мобілізовані», — сказав полонений.

Про аналогічні наміри заявили інші «герої» відео — 23-річний Сергій Роповка з міста Кіровськ, 18-річний Максим Шапошников з Харцизька та 20-річний Владислав Гросс з Макіївки. Частина з них після вторгнення стояла у Момотовому поблизу Кутузівки.

«Почався обстріл о 5:30. Ми просто ховалися і думали, що робити, чи тікати, чи здаватися. Ніхто не постраждав. Ми добровільно здалися… Я не хотів [воювати]. Я думав, нас два тижні протримають і звільнять. Максимум місяць. На таке я не розраховував», — сказав Шапошников.

Залиште свій коментар