«Це остання крапля»: Dragon Capital зупиняє інвестиції в Україну через відставку Смолія

«Це остання крапля»: Dragon Capital зупиняє інвестиції в Україну через відставку Смолія


Після заяви Якова Смолія про відставку з посади глави Нацбанку гендиректор інвесткомпанії Dragon Capital Томаш Фіала заявив, що призупиняє нові інвестиції в Україну. На його думку, влада в Україні діє протилежно тому, як це роблять інвестори.

У компанії вважають відставку Смолія – «останньою краплею». Генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала прокоментував ситуацію «Новому времени«.Ми відкладемо нові інвестиції, оскільки влада діє останні п’ять місяців абсолютно протилежно тому, як інвестори, як внутрішні, так і міжнародні, очікують і радять. Це остання крапля. Можна тільки здогадуватися, якими мотивами вони керуються. Це або повна некомпетентність, або мотивований Росією саботаж,
– наголосив він.Фіала вважає, що відставка Смолія справді була зумовлена політичним тиском, при чому – «з самого верху».

«Це червона лінія для всіх інвесторів: G7, МВФ, Світовий Банк. Повна некомпетентність і обман тих, хто виділив нам 5 мільярдів доларів за останній місяць, включаючи сьогоднішні єврооблігації», – додав він.Читайте також:   Кабмин хочет в два раза повысить норматив на газ: как с украинцев дополнительно соберут 3 млрд

Водночас, головна економістка компанії Олена Білан вважає відставку Смолія «найгіршою новиною» для української економіки у розпал кризи.

«Якщо відставка буде прийнята, а в НБУ призначать лояльне керівництво, то ми скоро опинимося на порозі ще й кризи фінансової», – пояснила вона.

Що відомо про Dragon Capital?

Це найбільша інвестиційна компанія України, яка працює в сфері інвестицій та фінансових послуг; надає повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг, приватних інвестицій, управління активами інституційних, корпоративних і приватних клієнтів.

У 2016 – 2018 роках компанія з європейськими та американськими партнерами інвестувала в нерухомість України близько 400 мільйонів доларів.

Залиште свій коментар

Loading...