Бумеранг для зрадників України: тим, хто отримав російські паспорти, масово надходять повістки

Бумеранг для зрадників України: тим, хто отримав російські паспорти, масово надходять повістки

«Референдум» про входження тимчасово окупованої території України до складу РФ росіяни збираються використати для мобілізації. У Херсонській та Запорізькій областях тим, хто вже отримав російський паспорт, стали надходити повістки, і це стало великою несподіванкою для зрадників.


Докладніше про це і що відбувається зараз на окупованій території читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Референдум під питанням


«Звільнення» російською армією території України, що забуксувало, і контрнаступ ЗСУ вже внесли корективи в плани РФ у проведення «референдуму», запланованого на середину вересня в Херсонській області.

Як заявив телеканалу «Росія-1» колаборант Кирило Стремоусов, якого називають «заступником голови військово-цивільної адміністрації» окупованого регіону, причина – «ситуація з безпекою».


Херсон партизани

«Ми підготувалися до голосування, ми хотіли вже провести референдум найближчим часом, але через всі ті події, які відбулися зараз, я думаю, що поки ми зробимо паузу. Це буде зрозуміло практично, тому що ми не біжимо вперед і основне завдання виконуємо – нагодувати населення, убезпечити населення», – сказав Стремоусов.

Ситуація на Херсонщині для окупантів стала настільки загрозливою, що сам Стремоусов втік до Росії. 30 серпня він розповідав про «мирне небо над Херсоном» із готелю в російському Воронежі.


Кирило Стремоусов

А от у Запорізькій області, як розповіли джерела OBOZREVATEL у розвідці, окупанти поки що не змінили своїх планів, щоправда, точна дата проведення «референдуму» ще під питанням. Але й тут наші спецслужби та армія працюють на випередження.

5 вересня в окупованому місті Кам’янка-Дніпровська спецназівці Головного управління розвідки МО, отримавши інформацію контррозвідки СБУ, знищили склад надрукованих до «референдуму» бюлетенів. Причому цікаво, що підрив був зроблений усередині приміщення. Також українські воїни знищили місце базування спецпідрозділу російської ФСБ, співробітники якої охороняли цей склад.

За даними джерела OBOZREVATEL, надрукована агітаційна продукція та безпосередньо бюлетені були завезені до кількох локацій в окупованому місті ще 1 вересня, а спецоперацію зі знищення складу СБУ та ГУР планували провести вже через три дні. Однак, щоб не постраждали цивільні, «акцію» довелося перенести на 5 вересня і в результаті вона виявилася успішною.

«Більшість окупантів загинули, а поранених почали евакуювати до Криму. У радіоперехопленнях було чути розгубленість росіян, з’ясовували «хто навів» на об’єкти», – поділилося джерело.

Сюрприз для зрадників

«Обілєчіваніє» російськими паспортами населення окупованих територій отримало несподіваний поворот. Зрадники України першими стали отримувати повістки – такі факти зафіксовані в Херсонській та Запорізькій областях.

Наприклад, мешканців Мелітополя «запрошують» із особистими речами та водійським посвідченням з’явитися до військкомату на вул. Карла Маркса (Грушевського).

повістки Мелітополь

Як поділилася з OBOZREVATEL мешканка окупованого міста, це стало неприємним сюрпризом для зрадників. «Вони думали, що отримають російський паспорт і спокійно житимуть, але не вдалося. Тепер стануть «гарматним м’ясом» – повістки приходять масово. Окрім того, з «військкомату» вже стали дзвонити і тим, хто підтвердив свої дані для участі в «референдумі», – розповіла жінка.

Що стосується тих, хто має паспорт України, але все ж таки вирішив взяти участь у «референдумі про приєднання до Росії» – за це загрожує кримінальна відповідальність.

«Якщо буде доведено колаборантство або, наприклад, участь у референдумі чи спонукання до участі в ньому, то люди можуть отримати до 12 років із конфіскацією», – повідомила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Вона також закликала українських громадян не брати участі в «референдумах». «Найкращий вихід – евакуюватися. Так ви убезпечите себе і свою родину і уникнете тиску від окупантів», – пояснила Верещук.

Віцепрем’єрка закликала українців не боятися їхати і робити це вже зараз, допоки дозволяє хороша погода, оскільки осінні дощі дуже ускладнять евакуацію, адже дороги будуть розмиті.

На окупованій території залишається ще багато людей, більшість із яких сподіваються на швидке визволення українськими військовими. Однак у разі активізації бойових дій питання може стояти лише в тому, як вижити, тому виїжджати потрібно вже зараз. Тим же, хто вирішив залишитися, потрібно облаштувати укриття і запастися достатньою кількістю води та їжі.

Залиште свій коментар