Британія веде переговори з Україною про продаж зброї на тлі «газової кризи» – ЗМІ

Британія веде переговори з Україною про продаж зброї на тлі «газової кризи» – ЗМІ

Лондон веде переговори з Києвом про можливий продаж і постачання Україні зброї, а саме ракет. Їх мають намір надати для оснащення патрульних катерів і літаків.
Про це повідомляє видання The Times з посиланням на українського дипломата. За його словами, ця угода буде першим випадком, коли Британія продає зброю нашій державі.

Зазначається, що британське Міністерство оборони обговорює продаж морських ракет класу «земля-земля» і «повітря-поверхня» Brimstone.


Вони належать MBDA UK (британська дочірня компанія загальноєвропейської ракетної системи MBDA. – Ред.), що базується у Франції. Хоча виробництво і вся розробка здійснюються у Британії.

Ці ракети здатні вражати кілька цілей одночасно і будуть розміщені на суднах, які перебувають на озброєнні Військово-морських сил України.Британія має намір продати Україні ракети для оснащення патрульних катерів і літаків ВМС

За даними впливової британської газети, переговори між Лондоном і Києвом проходять вперше «на тлі побоювань» щодо діяльності країни-агресора Росії. Передбачається, що вона може «використовувати газову кризу для захоплення більшої частини території» української держави.

Нині Україна є транзитом для російського газопроводу. Але якщо «Північний потік-2» у Балтійському морі почне працювати, Москва більше не залежатиме від Києва в питанні поставок газу до Європи. А це, як побоюються, піддасть Україну ризику подальших ворожих дій із боку Росії.

Нагадаємо: минулого тижня посол України у Британії Вадим Пристайко розповів про угоду, яка була підписана в 2020 році між двома країнами. Згідно з нею, Київ незабаром має отримати від Сполученого Королівства ракетну зброю і військові кораблі.

За словами дипломата, це дозволить посилити можливості країни в морі. Точних дат отримання такої військової допомоги він не назвав, але зауважив, що це лише перші результати, яких сторонам вдалося досягти, завдяки цій угоді.

Залиште свій коментар


Loading...