Білорусь заборонила товари з Європи та США – Лукашенко відповів на санкції

Білорусь заборонила товари з Європи та США – Лукашенко відповів на санкції

Білорусь у відповідь на санкції Заходу ввела заборону на ввезення на територію країни низки товарів із ЄС, Сполучених Штатів та Великобританії. Також розширили список громадян, чий в’їзд на територію Білорусі є «небажаним».
«Відповідна постанова буде підписана в найкоротші терміни. Будуть вжиті необхідні заходи для насичення внутрішнього ринку аналогічними товарами з дружніх країн. У відповідь на нелегітимні рестрикції щодо білоруської авіаційної галузі, в основі яких лежить недобросовісна конкуренція, аналогічні кроки будуть вжиті нашою країною щодо авіаперевізників з країн ЄС та Великобританії», – повідомляє МЗС Білорусі.

Білорусь продовжить реалізацію союзних програм та зміцнення економічної інтеграції з РФ. Також наголошується, що держава продовжить «вибудовування міцних торговельно-економічних зв’язків» із партнерами по ЄАЕС (Росія, Казахстан, Вірменія, Киргизія) та з країнами «дальньої дуги».


«Буде реалізовано низку інших кроків непублічного характеру. Заходи носять відповідну природу і можуть бути скасовані, якщо порушені ними країни і групи країн відмовляться від ущербної логіки часів «холодної війни», повернуться на шлях конструктивного співробітництва в інтересах збереження миру та стабільності на європейському континенті та будуть у повному обсязі виконувати прийняті на себе міжнародні зобов’язання», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, США, Великобританія, Європейський Союз та Канада запровадили санкції проти режиму нелегітимного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Рішення було ухвалене 2 грудня через міграційну кризу.Під обмежувальні заходи потрапили десятки чиновників та компанії. Також оприлюднено спільну заяву від імені усіх чотирьох сторін. У ній від Лукашенка вимагали негайно припинити організацію незаконної міграції через кордони Євросоюзу.

Залиште свій коментар


Loading...