BBC описало п’ять можливих сценаріїв подальшого ходу війни в Україні

BBC описало п’ять можливих сценаріїв подальшого ходу війни в Україні

Восьмий день Україна бореться з Росією, війська якої продовжують руйнувати наші міста й убивати мирних жителів. Відсіч окупантам дають ЗСУ, сили тероборони і прості громадяни. Та навіть попри підтримку західних країн і переговори з кремлівськими представниками, що тривають, ніхто не може з упевненістю передбачати майбутнє й лише називає можливі сценарії подальшого ходу подій.
П’ять таких описало видання BBC – від похмурих до тих, що вселяють надію. Водночас, оцінюючи ймовірність розвитку одного або одразу кількох із них, експерти сходяться в одному: світ змінився, ставлення до країни-агресора РФ більше не буде колишнім, як і країн – до власної безпеки.

Сценарій перший – коротка війна


Деякі аналітики вважають, що за цим сценарієм Росія ескалує свої військові дії, ледь не до «перемоги».

Вони називають цей результат у жодному разі не неможливим, але наголошують, що він залежатиме від зміни кількох факторів: більш ефективних дій військ РФ, розгортання більшої кількості цих сил та можливості згасання надзвичайного бойового духу України.


Сценарій другий – довга війна

Інші експерти припускають, що бойові дії переростуть у затяжну війну. Вони кажуть, що російські сили можуть повністю загрузнути в трясовині через низький моральний дух, погану логістику та невміле керівництво. І їм знадобиться більше часу, щоб, «вже досягнувши деякої присутності в кількох містах України, спробувати зберегти контроль».

«Сили оборони України трансформуються в ефективний повстанський рух, добре мотивований і підтримуваний місцевим населенням. Захід продовжує постачати зброю і боєприпаси. А потім, можливо, через багато років, ймовірно, з новим керівництвом у Москві, російські війська зрештою залишають Україну, зігнуті та закривавлені, так само, як їхні попередники після десятирічної боротьби покинули Афганістан у 1989 році», – описує можливий розвиток подій ВВС.

Фахівці прогнозують, що Росія врешті програє війну, яку вона розпочала в Україні

Третій сценарій – європейська війна

Деякі експерти не виключають, що ця війна здатна вийти за межі України. Оскільки Путін може «намагатися повернути собі більше частин колишньої російської імперії, відправивши війська до ексрадянських республік, які не входять до НАТО. Не відкидають і варіанта, що глава РФ може оголосити постачання західної зброї українським силам «актом агресії, що вимагає відплати» й погрожувати відправити війська до країн Балтії, які є членами Північноатлантичного альянсу.

«Це було б надзвичайно небезпечно і загрожує війною з НАТО. А згідно зі статтею 5 статуту військового союзу, напад на одного члена є нападом на всіх», – йдеться у матеріалі додаючи, що Путін навряд чи піде на такий ризик.

Сценарій четвертий – дипломатичне рішення

Попри те, що «зараз говорять гармати, шлях до діалогу завжди має залишатися відкритим«. Так розпочату Росією війну проти України прокоментував генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. А військові й політичні експерти зазначають, що може йтися про пошук компромісу. Вони вважають, що Росію на нього підбурить Китай – попереджаючи, що не купуватиме російську нафту й газ, якщо Кремль не піде на деескалацію.

«Путін починає шукати вихід із санкцій. Водночас українська влада бачить руйнування своєї країни, що триває, і роблять висновок, що політичний компроміс може бути кращим, ніж такі людські жертви. Втручаються дипломати, і угоду укладено», – стверджують автори статті на ВВС.

Сценарій п’ятий – Путіна повалено

Розпочавши своє вторгнення, глава РФ Володимир Путін заявив: «Ми готові до будь-якого результату». І якщо спочатку те, що в результаті він втратить владу, багатьом здавалося немислимим, тепер стає більш імовірним.

Почесний професор військових досліджень лондонського Кінгс-коледжу Лоуренс Фрідман вважає, що «зараз зміна режиму у Москві ймовірна».

Експерти прогнозують перемогу України у війні з країною-агресором РФ

«Путін веде катастрофічну війну. Гинуть тисячі російських солдатів. Економічні санкції кусаються. Президент втрачає народну підтримку. Можливо, існує загроза народної революції. Він використовує сили внутрішньої безпеки РФ для придушення цієї опозиції. Але це бентежить, і проти нього повстає достатня кількість представників російської військової, політичної та економічної еліти«, – пророкують фахівці.

Захід одразу ясно дав зрозуміти: якщо Путін піде і його замінить більш поміркований лідер, то Росія побачить скасування деяких санкцій та відновлення нормальних дипломатичних відносин.

«Може трапитися кривавий палацовий переворот, і Путіна не стане. Знову ж таки, зараз це може здатися малоймовірним. Але це не виключено, якщо люди, які отримали вигоду з нього, більше не стануть вірити, що він може захищати їхні інтереси«, – висловили переконання експерти.

На закінчення вони додали, що ці п’ять сценаріїв не виключають один одного – деякі з них можуть поєднуватися для отримання різних результатів. Але хоч би як «розігрувався цей конфлікт», світ змінився і не повернеться до колишнього статус-кво. Фахівці констатують, що відносини Росії із зовнішнім світом будуть іншими, європейське ставлення до безпеки зміниться.

Залиште свій коментар