«Банда мародерів, за 8 років такого не бачили»: жителі ОРДЛО та їхні родичі скаржаться на звірства окупантів

«Банда мародерів, за 8 років такого не бачили»: жителі ОРДЛО та їхні родичі скаржаться на звірства окупантів

Жителі тимчасово окупованого Донбасу почали масово скаржитися до військової прокуратури Росії на безчинства з боку армійців. Потік таких звернень різко зріс із початком «спецоперації» РФ проти України.


Про це повідомив The Insider, у розпорядженні якого опинилися тексти листів. Крім цього, до прокуратури звертаються родичі військових у зв’язку з їх розшуком.

Здебільшого, як зазначили у виданні, до відомства зверталися якраз військовослужбовці чи їхні сім’ї. «Але після початку війни вал звернень став надходити і від росіян, чиї родичі постраждали від насильства й мародерств на окупованих територіях», – йдеться у статті.


«Здрастуйте, хочу звернутися до вас ще раз із проханням розібратися в ситуації звірства й мародерства з боку російських військових. Мої батьки проживають на території «ДНР», Донецька область, с. Любовка, вул. Радянська, буд.1. Всі 8 років перебуваємо на території, підконтрольній «ДНР», ми громадяни Російської Федерації, мої дідусь і бабуся росіяни, громадяни СРСР. Але те звірство, яке на собі відчули мої рідні з боку російських військових, не можна приховати«, – говориться в одній зі скарг.

Авторка розповіла, що незадовго до 9 квітня до Любовки зайшли російські формування і влаштували свою базу недалеко від її будинку. 8 квітня по позиціях окупантів був обстріл із «Градів». Її батьки пережили вибухи, лежачи на підлозі, а потім поїхали в сусідній хутір, «щоб перечекати неспокійну обстановку».


«Наступного дня, коли мама вранці повернулася додому, в нашому гаражі побачила звірство… великий танк вибив наші ворота, зніс паркан із величезної плити, зніс усередину ворота (величезні ангарні) в гаражі, які далі впали на машини, що стояли в гаражі, <…> вкрали запчастин та інструментів на 200 тис. рублів, аж до того, що вони вкрали дріб’язок із машини та презерватив із брата машини, скажіть, це люди?

І коли мама підійшла туди й запитала, що ж вони наробили – вибивши ворота, в’їхали танком у гараж, причому повністю навіть не заїхали, цей військовий у грубій формі послав її і сказав наприкінці: «Йди туди, звідки прийшла», – обурилася авторка.


Вона написала, що окупанти ховаються за спинами мирних жителів, і запитала: «Вони прийшли нас захищати чи грабувати і вбивати?»

«Повторюю, мої батьки жили 8 років на території «ДНР», такого звірства не бачили… це захисники?» – поставила риторичне запитання вона.

Інша скарга надіслана Пунтус Юлією Вікторівною, мешканкою Росії (міста Лабитнанги Ямало-Ненецького автономного округу).

Росіянка розповіла, що в с. Бараниківки Луганської області (Кременський район) військовослужбовці пограбували дім її покійної мами, «як і багато будинків у селі».

«Банда мародерів, що представилася офіцерами й солдатами «ЛНР», зайшла в наше село після 8 березня та зухвало пограбувала школу, дитячий садок, аптеку, три магазини, фермерів і, розкривши замки, зайняла два будинки на вул. Новоселів, 11, кв. ** (мій будинок) і вул. Новоселів, 14, кв.*** (будинок Скрипник Геннадія Едуардовича)», – розповіла жінка.

За її словами, «ЛНРівці» жили в її домі два тижні, а потім просто вивезли все майно – навіть іграшки й ношені речі.

«15 машин награбованого вивозилося в невідомому напрямку. Ця банда була з автоматами на військовій машині «Урал» із літерою V на борту й написом «ФОКС». Видно було, що це були професійні мародери, тому що не гребували нічим», – поскаржилася авторка листа.

Вона повідомила, що військові вибивали двері та забирали в людей усе, що могли відвезти, не лише телевізори, а й, наприклад, картоплю та моркву, зерно, бензин, солярку. У фермерів району вони викрали понад 30 машин.

«Зірвана посівна. Ці нелюди не думали, що Російська Федерація їх підтримала, й не думали про те, що залишають мешканців без школи, аптеки та магазинів. Це свавілля тривало до кінця березня. У цей час не було жодного зв’язку. Мародери знали про це і не шкодували нікого, погрожували сусідам, які робили їм зауваження. Жителі району вважають, що до «ЛНР» прийшла бандитська влада», – написала жінка.

Залиште свій коментар