Президент Джо Байден зустрінеться з лідерами Конгресу, включаючи спікера Палати представників Майка Джонсона, у Білому домі у вівторок, щоб прискорити надання допомоги Україні. Як пише Bloomberg, мета зустрічі – «розблокувати мільярди доларів екстреної допомоги союзникам, включаючи Україну, і запобігти зупинці роботи уряду США».

Байден «обговорить терміновість ухвалення двопартійного додаткового документа про національну безпеку та збереження уряду відкритим», — йдеться в тижневому розкладі Білого дому, опублікованому в неділю.


Офіс Джонсона підтвердив, що спікер планує бути присутнім на зустрічі. У ній також візьмуть участь лідер більшості в Сенаті Чак Шумер, лідер меншості в Сенаті Мітч Макконнелл і лідер меншості в Палаті представників Хакім Джеффріс.

Як заявив раніше Джейк Салліван, радник Байдена з національної безпеки, адміністрація президента США вважає, що допомога, схвалена двопартійним голосуванням у Сенаті, може бути прийнята і в Палаті представників, якщо Джонсон винесе це на голосування. Але це питання є складним для Джонсона, чия слабка влада на посаді спікера може опинитися під загрозою, якщо він наполягатиме на допомозі Україні.