Арестович про провал «кадировців» під Києвом: була дуже неприємна розмова з Путіним

Арестович про провал «кадировців» під Києвом: була дуже неприємна розмова з Путіним

Після провалу своїх військ під Києвом голова Чечні Рамзан Кадиров мав «дуже неприємну розмову» з президентом РФ Володимиром Путіним. Він стосувався реальної боєздатності «кадировців».


Про це розповів радник глави Офісу президента України Олексій Арестович в інтерв’ю виданню «Медуза». Він уточнив, що в Бучі під Києвом налічувалося близько 10,5 тисяч солдатів Кадирова.

«І приблизно стільки ж було під Маріуполем. Яка частина з них туди з-під Києва приїхала, а яка була окремо – важко сказати. Загалом можна сказати, що їх було близько 25 тисяч – не тільки з Чечні, а загалом з кавказьких республік», – розповів Арестович.


За його словами, не менше ніж п’ять тисяч кадировців загинули або були поранені. Спочатку перед ними стояло завдання захопити Київ. Проте Збройні Сили України накривали кадирівські колони артилерією та авіацією, знищуючи по 30-40 бойових машин за один раз.

«Вони і в наземні засідки потрапляли, і наш спецназ їх дуже сильно «почікав». Настрій у них одразу впав – ще, по суті, не вступаючи з нашими військами в бій, просто від авіації та від артилерії. Потім, за нашими даними, в Кадирова була дуже неприємна розмова з Путіним щодо реальної боєздатності», – сказав радник голови ОП.


Після провалу на Київщині кадирівські війська перекинули до Маріуполя. Їхній лідер особисто приїхав туди, щоб «надихнути», за що й отримав звання генераллейтенанта від Путіна.

Олексій Арестович також звернув увагу на «кумедні відео», які знімають кадирівці, показуючи, як вони «нібито воюють». Навіть звичайним журналістам зрозуміло, що вони є постановочними.


«Вони рухаються в третьому-четвертому ешелоні – щоб знятись, щоб щось зобразити. В окремих бойових епізодах, не дуже напружених, вони беруть участь», – розповів Арестович.

Він додав, що після заборони TikTok у Росії «кадирівський підрозділ у принципі не боєздатний».

Залиште свій коментар