Арахамія прокоментував офшори Зеленського: У мене теж багато було, а зараз у дружини є

Арахамія прокоментував офшори Зеленського: У мене теж багато було, а зараз у дружини є

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що не бачить нічого погано в офшорах, бо у нього самого було багато офшорних компаній, а нині така є у його дружини.
Джерело: Арахамія на брифінгу 6 жовтня, коментуючи розслідування «Слідства. Інфо» про офшори, пов’язані з президентом Володимиром Зеленським

Пряма мова Арахамії: «Я ще не передивився, чесно кажучи. Ну, там же історія, якій 9 років тому, коли це було у бізнесі. Я не бачу, чесно кажучи… Офшори – це дві речі… У мене, до речі, багато було офшорів. Я це відкрито в декларації навіть маю. Зараз на дружині один офшор з Сейшелів. Це нормальний процес».


Деталі: Арахамія вважає, що в офшорах є негативна і позитивна сторони. Позитивна сторона офшорів, за його словами, – це їх міжнародна юрисдикція. Арахамія зазначив, що у майже всі «топ-100 мільярдерів світу» мають офшорні фірми, на яких зберігається якесь майно, яке може бути захищене «завдяки британському праву, наприклад».

А негативна сторона офшорів – це «потенційно якісь маніпуляції з податками, з чим треба боротися».Арахамія підкреслив, що «Слуга народу» прийняла «антиофшорний» законопроєкт №1210, який запрацює 1 січня. Його суть в тому, що людям не треба буде позбуватися чи приховувати офшори, а можна буде офіційно показати ці компанії і сплатити податки в Україні.

Таким чином, за словами голови фракції «СН», зникне негативна сторона офшорів, залишиться лише позитивна.

Передісторія:

 

  • Pandora Papers – глобальний витік документів, з яких стало відомо про секретні активи, таємні угоди та приховані статки найбагатших людей з усього світу. У Pandora Papers зібрана інформація про активи і таємні угоди 130 найбагатших людей світу, серед яких понад 30 топ-політиків.
  • У розслідуванні «Слідство Info» йшлося про те, що ці документи частково підтвердили схему переказу коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського на офшорні фірми президента Володимира Зеленського та його соратників.
  • В Офісі президента запевнили, що нинішній глава держави Володимир Зеленський бездоганно виконує всі антикорупційні норми законодавства, а офшорні схеми бізнесу колишніх років пояснили «особливостями ринку» тих часів. В ОП також звернули увагу, що факти, які наводять журналісти, вже озвучувались Порошенком в ході президентських перегонів 2019 року.
  • За словами радника президента Михайла Подоляка, спроби пристебнути історію «Кварталу» до історії «Приватбанку» не засновані на фактах і є чистою конспірологією. 
Ірина Балачук, УП
Залиште свій коментар


Loading...