Арахамія назвав два питання, у яких Україна не піде на поступки Росії

Арахамія назвав два питання, у яких Україна не піде на поступки Росії

Учасник української групи на мирних переговорах із Росією Давид Арахамія напередодні третього раунду переговорного процесу назвав дві вимоги Росії, на які Україна не погодиться ніколи. Йдеться про відмову від українського Криму та визнання незалежності так званих «Л/ДНР», які, на думку РФ, мають бути визнані в адміністративних кордонах Донецької та Луганської областей.


Про це Арахамія розповів в інтерв’ю Fox News.

«Єдині питання, з яких майже неможливо домовитися, — це Крим і так звані республіки, щодо яких Росія наполягає на визнанні нами їх незалежності. Це неприйнятно для українського суспільства. І справа не в політиках, а в українцях, які ніколи цього не допустять. Це головна проблема, і, щиро кажучи, ми досі не знаємо, як подолати ці бар’єри», — заявив Арахамія.


Він наголосив: Україна ніколи не обговорюватиме вимог, що стосуються територіальної цілісності України.

«Територіальна цілісність України. Я не думаю, що у нас є вибір зараз навіть обговорювати якісь моделі, де б ми визнали ці території. Наша позиція тверда. Ми готові обговорювати будь-які інші динамічні варіанти, але не визнання цих територій», — наголосив представник української переговорної групи.


Ще однією вимогою Росії до України є відмова від курсу вступу до НАТО. Він, як відомо, закріплений у Конституції України. На запитання журналіста, чи розглядають в офіційному Києві такий варіант, Арахамія зазначив, що питання вступу України до НАТО у найближчому майбутньому на порядку денному не стоїть.

«Вони (Північноатлантичний Альянс. — Ред.) не готові навіть обговорювати питання про наше членство в НАТО, принаймні протягом найближчих п’яти чи десяти років. Ми не боротимемося за натівські заявки, ми боротимемося за результат, а не за процес. Ми готові обговорювати деякі моделі, які не входять до НАТО, наприклад, можуть бути прямі гарантії різних країн, таких як США, Китай, Великобританія, може бути Німеччина та Франція, ми відкриті для обговорення таких речей у ширшому колі, не тільки у рамках двосторонніх дискусій з Росією, а й з іншими партнерами», — заявив Арахамія.


Залиште свій коментар